Wypoczynek

Popularne stoki narciarskie w Austrii

Jednym z aktualnie najciekawszych i najbardziej rozwiniętych krajów w kategorii infrastruktury i całego zaplecza narciarskiego jest Austria. Może i ceny w niej nie są tak niskie, jak na terenie Włoch, jednakże austriackie kurorty znajdują się już dużo bliżej, co pozwala wyrównać bilans.

Zimowy wyjazd do Austrii – gdzie się wybrać?

Zróżnicowane atrakcje, szerokie i długie trasy zjazdowe liczone w setkach kilometrów powodują, iż Austria jawi się jako niezwykle nowoczesny i sprawnie rozwijający się kierunek zimowy. Co istotne, dzięki wysokiej liczbie działających wyciągów kolejki nie są czymś, co występuje na porządku dziennym. Tereny Karyntii czy Tyrolu Wschodniego są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez nas regionów, dlatego jeśli myślimy o wyjeździe na narty Austria okaże się bardzo ciekawym wyborem.

Jeśli myślimy o spędzeniu zimowych wakacji w większym mieście to Innsbruck stanowić będzie interesującą alternatywę dla mniejszych kurortów. Duże możliwości zakwaterowania, począwszy od mniejszych apartamentów i pensjonatów po większe hotele pozwolą dobrać nam ośrodek najbardziej do naszych potrzeb dostosowany. Jednak już korzystanie z uroków miasta: bary, restauracje czy puby prezentować będą wyższe ceny w porównaniu do mniejszych miejscowości narciarskich w Austrii. Przechodząc do wyposażenia – jeśli nasz sprzęt jest już dla nas nieodpowiedni lub nie jesteśmy wyposażeni w narty sklep narciarski powinien być pierwszą lokacją, którą odwiedzimy. No chyba, że stawiamy na wypożyczalnię na miejscu. Posiadanie własnych zjazdówek charakteryzuje się jednak wieloma korzyściami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji