Wypoczynek

Popularne stoki narciarskie w Austrii

Jednym z aktualnie najciekawszych i najbardziej rozwiniętych krajów w kategorii infrastruktury i całego zaplecza narciarskiego jest Austria. Może i ceny w niej nie są tak niskie, jak na terenie Włoch, jednakże austriackie kurorty znajdują się już dużo bliżej, co pozwala wyrównać bilans.

Zimowy wyjazd do Austrii – gdzie się wybrać?

Zróżnicowane atrakcje, szerokie i długie trasy zjazdowe liczone w setkach kilometrów powodują, iż Austria jawi się jako niezwykle nowoczesny i sprawnie rozwijający się kierunek zimowy. Co istotne, dzięki wysokiej liczbie działających wyciągów kolejki nie są czymś, co występuje na porządku dziennym. Tereny Karyntii czy Tyrolu Wschodniego są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez nas regionów, dlatego jeśli myślimy o wyjeździe na narty Austria okaże się bardzo ciekawym wyborem.

Jeśli myślimy o spędzeniu zimowych wakacji w większym mieście to Innsbruck stanowić będzie interesującą alternatywę dla mniejszych kurortów. Duże możliwości zakwaterowania, począwszy od mniejszych apartamentów i pensjonatów po większe hotele pozwolą dobrać nam ośrodek najbardziej do naszych potrzeb dostosowany. Jednak już korzystanie z uroków miasta: bary, restauracje czy puby prezentować będą wyższe ceny w porównaniu do mniejszych miejscowości narciarskich w Austrii. Przechodząc do wyposażenia – jeśli nasz sprzęt jest już dla nas nieodpowiedni lub nie jesteśmy wyposażeni w narty sklep narciarski powinien być pierwszą lokacją, którą odwiedzimy. No chyba, że stawiamy na wypożyczalnię na miejscu. Posiadanie własnych zjazdówek charakteryzuje się jednak wieloma korzyściami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji