Jak tworzyć ciekawe i kreatywne prezentacje w PowerPoincie?
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak tworzyć ciekawe i kreatywne prezentacje w PowerPoincie?

Prezentacje są krytycznym aspektem pracy. Niezależnie od tego, czy próbujesz sprzedać pomysł, zbudować konsensus czy zwiększyć wydajność, dobra prezentacja może pomóc Ci odnieść sukces. Jednak stworzenie atrakcyjnej prezentacji nie jest łatwe. Trzeba zachować równowagę między informacją a rozrywką, wprowadzić do slajdów wykresy i diagramy oraz przedstawić przekonujące argumenty na rzecz swoich pomysłów.

Stosuj odpowiednie schematy kolorów

Prezentacje PPT powinny mieć wyraźny schemat kolorów, który reprezentuje markę Twojej firmy lub produktu. Na przykład, jeśli prezentujesz nowy produkt potencjalnym inwestorom, użyj jasnych kolorów i obrazów, aby pokazać korzyści płynące z produktu. Dla kontrastu, jeśli prezentujesz nową strategię poprawy obsługi klienta, użyj ciemnych kolorów i obrazów, aby reprezentować powagę tematu.

Używaj spójnych stylów czcionek w całej prezentacji

Spójne style czcionek pomagają stworzyć ogólny temat prezentacji i sprawiają, że jest ona bardziej zapamiętywana przez widzów, ponieważ nie muszą oni mieć do czynienia z różnymi rodzajami czcionek i stylów podczas czytania przez slajdy.

Stwórz przyciągający uwagę slajd tytułowy (lub pierwszy slajd)

Pierwszy slajd powinien być bardzo angażujący, aby widzowie chcieli kontynuować oglądanie aż do ostatniego slajdu, aby dowiedzieć się, co dzieje się dalej w Twojej linii fabularnej lub procesie argumentacji.

Wstawiaj obrazy i ilustracje adekwatne do treści

Upewnij się, że każdy główny punkt jest wyraźnie zilustrowany za pomocą obrazów, wykresów lub innych grafik, aby widzowie mogli łatwo zrozumieć, co próbujesz powiedzieć, bez konieczności uważnego czytania każdego słowa, aby zrozumieć, co masz na myśli mówiąc „marża zysku” lub „wzrost przychodów”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim miejscu najlepiej jest wyprawić wesele?
W jakim miejscu najlepiej jest wyprawić wesele?
O czym najłatwiej jest zapomnieć w ferworze organizowania własnego ślubu i wesela? O gościach. Oczywiście jest to dzień pary młodej, […]
Ekologiczne wymagania stawiane przed opałem
Ekologiczne wymagania stawiane przed opałem
Świadomość ekologiczna odgrywa coraz bardziej istotną rolę przy podejmowaniu decyzji. Z tego też względu, rośnie popularność przyjaznych środowisku samochodów. Powstają […]
Czym są prefabrykaty betonowe?
Czym są prefabrykaty betonowe?
Od kilkunastu lat w branży budowlanej zaskakująco dużą popularnością cieszą się prefabrykaty betonowe. Są one powszechnie stosowane do wznoszenia domów […]
Ostatnie wpisy