Wypoczynek

Jakie wymogi należy spełnić, aby otrzymać wizę do Rosji?

Otwarte granice i możliwość podróżowania tylko z dowodem osobistym są już dla nas codziennością, jednak nie do wszystkich państw możemy dostać się tak swobodnie. Zawsze warto mieć przy sobie paszport, ale oprócz tego czasem potrzebna jest też wiza – tak jest np. w przypadku Rosji. Choć staranie się o wizę wydaje się długim i skomplikowanym procesem, to w istocie nie jest to aż taki problem.

Wiza w kilku prostych krokach

Aby zacząć ubiegać się o dokument umożliwiający wjazd do danego kraju, konieczne jest posiadanie paszportu – jeśli go nie mamy, warto odpowiednio wcześniej zająć się jego wyrobieniem. Musi być on ważny jeszcze przynajmniej przez sześć miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Federacji Rosyjskiej. Wydawaniem wiz zajmuje się ambasada. Po przedstawieniu paszportu i uzupełnieniu stosownych dokumentów należy uiścić opłatę w wysokości ok. 150 złotych, a także opłacić ubezpieczenie zdrowotne. Potem pozostaje już tylko czekać na pozytywne rozpatrzenie sprawy. Na przeszkodzie mogą stanąć nam błędy w dokumentach (dlatego należy wszystko dokładnie sprawdzić) i… kolejki do ambasady, które czasem wydają się nie mieć końca.

Jeśli zależy nam na czasie i pewności, że wszystko przebiegnie sprawnie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się wszelkimi formalnościami. Z kompleksową ofertą tego typu możemy zapoznać się pod adresem https://wizacenter.pl/wizy/rosja/. Do naszych obowiązków należy poprawne wypełnienie dokumentów, uregulowanie opłat, a wizą będziemy mogli cieszyć się już niebawem. To sprawdzony sposób na zdobycie wizy bez kolejek i zbędnych nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji