Wypoczynek

Szczawnica – miejscowość uzdrowiskowa i turystyczna w jednym

Polska szczyci się wspaniałymi regionami, do których niewątpliwie zaliczyć należy Szczawnicę, położoną w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, u stóp góry Bryjarki.

Magia płynąca z gór

To tutaj łączy się turystyka z uzdrowiskiem. Miejscowość jest doskonałym punktem wypadowym w Pieniny. Ma bogatą historię sięgającą czasów Władysława Jagiełły, liczne rezerwaty przyrody i malownicze szlaki turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Nie można również pominąć możliwości jakie daje położenie w przełomie Dunajca umożliwiające wzięcie udziału w spływie na górskich tratwach w okolicznościach zapierającej dech w piersiach przyrody. Poza tym pobyt tu jest zalecany wszystkim mającym problemy ze zdrowiem, ze szczególnym uwzględnieniem osób zmagających się m. in. ze schorzeniami dróg oddechowych, nieżytami żołądka, miażdżycą tętnic czy osteoporozą. Uzasadnione jest to występowaniem zdrowotnych wód mineralnych bogatych w sole mineralne i mikroelementy.

Całe opisane bogactwo jest dostępne na wyciągnięcie ręki, bowiem do dyspozycji odwiedzających została oddana bogata baza noclegowa, z której ofertą można zapoznać się na stronie https://willalala.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji