Wypoczynek

Najlepsze miejsca na świecie do nurkowania

Jeśli chodzi o nurkowanie, nie można pobić Karaibów. Wody tego regionu są domem dla jednych z najbardziej spektakularnych raf koralowych i życia morskiego na świecie. Oto nasze propozycje najlepszych miejsc na świecie do nurkowania:

Malediwy

Jest kilka sposobów aby zwiedzić Malediwy aktywnie. Trudno nie być pod wrażeniem krystalicznie czystych wód Malediwów i nieskazitelnie czystych koralowców, ale te wyspy to coś więcej niż tylko ich naturalne piękno. Większość kurortów ma swoje własne rafy, gdzie goście mogą nurkować z rurką lub w zaciszu własnej prywatnej plaży. Niektóre oferują nawet darmowe lekcje nurkowania dla początkujących.

Hawaje

Hawaje są domem dla kilku światowej klasy miejsc do nurkowania, w tym krateru Molokini, chronionego rezerwatu morskiego, który oferuje doskonałą widoczność i obfitość życia morskiego, od mant do żółwi i węgorzy. Znajdziesz tu również wspaniałe miejsca do nurkowania w pobliżu zatoki Hanauma na nawietrznym wybrzeżu Oahu. Miejsce to jest popularne wśród miłośników snorkelingu, ale ma wystarczającą głębokość dla nurków. Jeśli szukasz czegoś bardziej wymagającego niż snorkeling, spróbuj nurkować na Lanai lub Maui!

Bonaire

Bonaire to kolejne świetne miejsce dla początkujących nurków. Dziewicze wody są domem dla wielu gatunków morskich zwierząt, w tym rekinów i płaszczek. Znajdziesz tu dziesiątki miejsc do nurkowania z rafami pełnymi kolorowych ryb, a także zatopione statki, które stanowią ekscytujące wyzwanie dla doświadczonych nurków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji