Pisanie piórem kontra pisanie długopisem – co wybrać?
Wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pisanie piórem kontra pisanie długopisem – co wybrać?

Używanie pióra od dawna utożsamiane jest z prestiżem oraz elegancją. Nie bez podstawy używa się go przy podpisywaniu dokumentów państwowych, a jeszcze do niedawna było podstawą w przypadku pisania listów. 

Obecnie pióra w codziennym użytku spotykane są rzadziej, a ich miejsce zajęły długopisy. Czy posługiwanie się piórem ma jeszcze sens? W poniższym artykule postaramy się przybliżyć wady i zalety obu przyrządów pisarskich.

Pióro czy długopis – wady i zalety

 Posługiwanie się piórem wiecznym z pewnością dodaje elegancji i poprawia charakter pisma. Dodatkowo wpływa na estetykę pisanego tekstu, co z pewnością nie ujdzie uwadze odbiorcy, który ten fakt doceni.

Za pomocą, chociażby pióra sheaffer czy innych popularnych producentów wpływamy nie tylko na walory estetyczne pisanego tekstu, ale również zwiększamy koncentrację podczas pisania. Co więcej, posługiwanie się piórem wpływa na rozwój umysłu.

Do wad zaliczyć można fakt, iż atrament schnie nieco dłużej, aniżeli w przypadku długopisu. Dłuższe pisanie z wykorzystaniem pióra może również męczyć dłonie.

W przypadku długopisu mamy do czynienia z szybszym i wygodniejszym tempem pisania, niestety wszystko ma swoją cenę. Wygoda używania długopisu odbywa się kosztem pogorszenia charakteru pisma oraz mniejszymi walorami estetycznymi tekstu, który piszemy.

Pisać piórem czy długopisem?

 Wybór narzędzia do pisania w gruncie rzeczy ogranicza się do indywidualnych upodobań. Wiele też zależy od okoliczności, w których mamy zamiar je wykorzystać. Przykładowo pióra wieczne pelikan jak również pióra innych marek doskonale nadadzą się do pisania tekstów, w których zależy nam na elegancji i podkreśleniu jego doniosłości.

Długopis z kolei sprawdzi się w przypadku codziennego użytkowania i wypełniania dokumentów mniejszej wagi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakim osobom może pomóc koncentrator tlenu?
Jakim osobom może pomóc koncentrator tlenu?
Jedną z funkcji życiowych, jakie niewątpliwie świadczą o naszym dobrym stanie jest oddychanie. Brzmi to poważnie, ale to w końcu […]
Kardiolog – postaw na profilaktykę chorób serca
Kardiolog – postaw na profilaktykę chorób serca
Utrzymanie dobrego zdrowia wymaga od nas pewnych działań. Przede wszystkim istotny jest właściwy styl życia, a także regularne wizyty u […]
Hodowla drobiu – jak dbać o zwierzęta?
Hodowla drobiu – jak dbać o zwierzęta?
Efektywna i opłacalna hodowla drobiu wymaga zapewnienia zwierzętom dobrych i komfortowych warunków życia. Wyposażenie pomieszczeń hodowlanych i całego terenu fermy […]
Ostatnie wpisy