Wypoczynek

Co warto zobaczyć będąc w Brazylii?

Brazylia jest największym krajem Ameryki Południowej i piątym co do wielkości na świecie. Jest również domem dla jednych z najpiękniejszych tropikalnych plaż, a także jednych z najbardziej ekscytujących miast na świecie.

Jeśli planujesz wycieczkę lub wycieczki do Brazylii, oto kilka miejsc, które powinieneś zobaczyć:

Puszcza Amazońska

Jest to jeden z największych skarbów na Ziemi, ale także jedna z największych atrakcji turystycznych w Brazylii. Puszcza Amazońska jest domem dla niezwykle zróżnicowanego ekosystemu, w którym żyje wiele zagrożonych gatunków. Jest to również miejsce, gdzie można zobaczyć, jak rdzenni mieszkańcy żyją z ziemi.

Rio de Janeiro

Miasto o żywej kulturze, Rio de Janeiro jest znane z plaż, aktywności na świeżym powietrzu i żywego życia nocnego. Miasto zostało wybrane jako jedno z miast gospodarzy zarówno Mistrzostw Świata FIFA 2014, jak i Igrzysk Olimpijskich 2016. Możesz doświadczyć tego historycznego miasta odwiedzając górę Sugar Loaf lub posąg Chrystusa Odkupiciela na szczycie góry Corcovado.

Salvador de Bahia

To miasto jest uważane przez wielu za bardziej autentyczne niż Rio de Janeiro, ponieważ nie zostało jeszcze tak bardzo zmodernizowane przez turystów i deweloperów, którzy przybyli z innych części Brazylii i całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji