Zdrowy styl życia

Pomoc psychologiczna – ratunek w kryzysie

Kondycja psychiczna wciąż jest tematem kontrowersyjnym, do którego wiele osób podchodzi z pewnego rodzaju politowaniem. Z tego powodu wiele osób, które potrzebują pomocy specjalisty, nigdy po nią nie sięga. Ten błąd prowadzi do mnożenia się liczby niezdiagnozowanych chorób i zaburzeń psychicznych, które przez wiele lat uniemożliwia poprawne funkcjonowanie. Dlatego najważniejszą rzeczą, jaką należy sobie samemu podarować w kryzysie, jest zrozumienie i przyzwolenie na poproszenie o pomoc.

Jakie kroki podjąć w kryzysie?

Przede wszystkim – skonsultować się ze specjalistą. Choć picie herbat ziołowych i medytacja mogą przynieść realne korzyści w walce ze stresem czy bezsennością, to nigdy nie powinny one zastępować konsultacji z psychologiem. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do naszego stanu psychicznego, albo przechodzimy kryzys z którym nie możemy sobie poradzić, to powinniśmy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą, który określi nasze potrzeby. Jeśli są to początki choroby – na przykład depresji – odpowiednio wcześnie wystawiona diagnoza i wdrożone leczenie złagodzą jej przebieg. Jeśli zmagamy się z kryzysem, to z pomocą psychologa przebrniemy przez niego szybciej, poznamy swoje słabości i wyciągniemy wartościowe dla nas lekcje.

Przykładowym miejscem, w którym można szukać pomocy w kryzysie jest strona https://www.centrum-ja.com.pl/psycholog-porady/, która oferuje pomoc szerokiej gamy specjalistów w różnych formach, w tym cyklu kilku spotkań z psychologiem, a także pełnej psychoterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji