Zdrowy styl życia

Jak wygląda proces leczenia nerwicy?

Nerwica to jedno z najbardziej popularnych zaburzeń psychicznych, z którymi mamy dzisiaj do czynienia. Wszystko z powodu szaleńczego trybu życia, którego bardzo często wymagają dzisiejsze czasy. Stąd nie jest niczym dziwnym, że ośrodki psychoterapii są wprost oblegane i trudno umówić się nawet na zwykłą wizytę. Sprawdzamy jakie są etapy leczenia nerwicy w profesjonalnych poradniach psychologicznych i psychoterapeutycznych. Dowiemy się też o roli farmakologii w zwalczaniu objawów nerwicy.

Pierwsze kroki

By wyleczyć się z nerwicy trzeba przede wszystkim zgłosić się do jednej z poradni. Nie jest to łatwe, ponieważ musimy przyznać sami przed sobą, że mamy problem. Wiele osób wstydzi się faktu, że potrzebna jest im pomoc profesjonalnego ośrodka, jakim jest poradnia psychologiczna Łódź jak i inne wielkie miasta w Polsce posiadają już jednak na tyle rozwinięte społeczeństwo, że nikt nie piętnuje osób leczących się psychologicznie lub psychiatrycznie. Ludzi ci są otaczani opieką przez resztę społeczeństwa, nie ma więc powodu by się wstydzić swoich problemów. Wykonajmy więc czym prędzej pierwszy krok i zapiszmy się do jednej z poradni.

Rozpoczynamy leczenie

Na początku terapeuta przeprowadzi z nami rozmowę. Dzięki temu postawi diagnozę, bo być może dolega nam coś innego, niż sami u siebie obserwujemy. Kolejny etap to już właściwe leczenie nerwicy. W mniej uciążliwych przypadkach wystarczy zwykła psychoterapia indywidualna lub grupowa, polegająca głównie na rozmowach z terapeutą i wykonywaniu różnych ćwiczeń. Jeżeli natomiast mamy bardziej rozwiniętą formę zaburzenia, to włączona zostanie farmakoterapia. Pamiętamy jednak, że najlepsze efekty przynosi połączenie brania leków z uczęszczaniem na zajęcia terapeutyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji