Zdrowy styl życia

Jakie są typy rowerów?

Istnieje wiele różnych typów rowerów, z których najczęstsze to rowery szosowe i górskie. Inne typy to cruisery, BMX (rowery motocrossowe) i rowery składane.

Rowery szosowe

Rowery szosowe są przeznaczone do jazdy po drogach utwardzonych i są zwykle używane przez zawodników. Rowery te mają wąskie opony, opuszczaną kierownicę i lekkie ramy z cienkimi kołami. Kolarz siedzi wyprostowany i zwrócony do przodu na rowerze szosowym, który różni się od innych typów rowerów tym, że nie posiada zawieszenia.

Rowery górskie

Rowery górskie były pierwotnie przeznaczone do jazdy w terenie, ale stały się popularne także wśród zwykłych rowerzystów. Rowery górskie mają szersze opony niż rowery szosowe, aby zapewnić lepszą trakcję w trudnym terenie i zazwyczaj posiadają przednie amortyzatory lub widelce z regulowaną prędkością sprężyn, aby absorbować nierówności na szlaku. Kierownica roweru górskiego jest zazwyczaj płaska lub typu riser, co zapewnia większą kontrolę niż kierownica typu drop podczas jazdy w terenie lub wspinania się na strome wzniesienia. Rowery górskie są często wyposażone w przednie hamulce tarczowe, które zapewniają lepszą siłę hamowania niż hamulce obręczowe na szlakach gruntowych, ponieważ nie zatykają się tak łatwo błotem.

Jeśli szukasz odpowiedniego modelu dla siebie, to koniecznie sprawdź: https://studiosport.info/kategoria-produktu/rowery/mtb/.

Cruisery

Cruisery to rowery jedno- lub trzybiegowe z dużymi, amortyzowanymi siedzeniami i wyprostowaną kierownicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji