Na czym polega redukcja masy?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na czym polega redukcja masy?

Problem otyłości dotyka coraz większej liczby osób. Niejednokrotnie spędzamy wiele godzin na poszukiwaniu sposobów, które pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy. Próbujemy wierzyć w reklamowane suplementy, które w konsekwencji odchudzają nasz portfel, lecz nie nas. Co zatem zrobić, aby rozsądnie i skutecznie schudnąć?

Dieta to podstawa!

Cokolwiek byśmy nie robili, redukcja masy nie będzie możliwa, jeśli nie wprowadzimy ujemnego bilansu kalorycznego. Warto zacząć od obliczenia całkowitej przemiany materii i od uzyskanej liczby odjąć 200-300 kcal (kalkulatory tych parametrów są ogólnodostępne w internecie). Szczególnie na początku bardzo pomocna jest waga kuchenna.

Dzięki skrupulatnemu ważeniu produktów będziemy w stanie dokładnie określić, ile kalorii przyjmujemy w ciągu dnia. Często wydaje się nam, że nie jemy za dużo, a nie zwracamy uwagi na przekąski i napoje, bardzo dyskretnie i niezauważalnie są w stanie spowodować nadwyżkę kalorii.

Nie tylko ilość, ale jakość ma znaczenie

Oczywiście, możemy być na deficycie kalorycznym jedząc niezdrowo. Należy jednak pamiętać, że redukcja masy jest dla organizmu ogromnym wysiłkiem, zatem musimy zadbać o to, by w tym czasie dostarczać z pożywienia wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Odpowiednio zbilansowana dieta nie tylko przyczyni się do odchudzania, ale także do zdrowia. W jej doborze pozwoli np. specjalny kalkulator dostępny na https://mindyourbody.pl/.

Rusz się z kanapy

Ruch idzie w parze ze zdrowym odżywianiem. Mimo, że jest możliwe, iż schudniemy wyłącznie dzięki deficytowi kalorycznemu, warto także zacząć uprawiać aktywność fizyczną. Dzięki temu nasze ciało nie tylko zrzuci kilogramy, ale uzyska odpowiednią jędrność i kształty. Ważne, by wybrany przez nas rodzaj ruchu sprawiał nam przyjemność.

Mogą to być spacery, rower, basen, czy siłownia. Szczególnie dobre efekty dają indywidualne treningi z profesjonalnym trenerem. O zaletach takiego rozwiązania można przeczytać na https://mindyourbody.pl/trening-indywidualny-redukcja-masy-ciala/. Szczególnie osoby, które nie wiedzą, od czego zacząć i nie mają odpowiedniej motywacji powinny rozważyć tę opcję.

Nie ma drogi na skróty. Byśmy mogli schudnąć skutecznie, trwale i zdrowo, musimy włożyć w to sporo wysiłku. Jeśli zrobimy już ten pierwszy krok, to obserwując efekty każdy następny będzie już tylko przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto dbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniach?
Dlaczego warto dbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniach?
Współcześnie wiele osób decyduje się na zamontowanie wentylacji w domu jednorodzinnym, biurze lub firmie. Przydaje się ona zwłaszcza w okresie […]
Czy bycie księgowym się opłaca?
Czy bycie księgowym się opłaca?
Księgowy jest zawodem bardzo potrzebnym od kiedy tylko pojawił się obrót pieniędzmi. Konieczność rozliczeń wymaga profesjonalnej pomocy. Kiedyś praca księgowego […]
W co ubierać dzieci, aby było im wygodnie i komfortowo?
W co ubierać dzieci, aby było im wygodnie i komfortowo?
Jako rodzice pragniemy dać swoim pociechom to, co najlepsze. Dotyczy to również ubrań, które powinny odpowiadać na potrzeby stale rosnącego […]
Ostatnie wpisy