Biznes i usługi

W co ubrać się na rozmowę o pracę?

Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, niezależnie od tego o jakie stanowisko pracy się staramy, należy pamiętać, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Kompetencje, wykształcenie i predyspozycje do wykonywanej pracy powinny być najważniejszym kryterium dla komisji rekrutacyjnej, ale czasem szczegóły, takie jak ubiór, makijaż, czy fryzura też mają dla niej wielkie znaczenie.

Jak dobrać ubiór?

Ubranie wkładane na rozmowę kwalifikacyjną powinno być raczej eleganckie, ale warto dowiedzieć się jaki styl preferowany jest w danej firmie, jak również wziąć pod uwagę stanowisko na jakie się aplikuje. Najbardziej uniwersalnym strojem dla kobiety jest kostium albo garsonka, w połączeniu z jasną bluzką. Duży ich wybór można znaleźć na przykład na stronie: https://sklep.demarco.pl/bluzka, gdzie oferowane są one w bardzo dobrej jakości i doskonale nadające się na oficjalne okazje. Do każdego ubrania należy dobrać odpowiednie buty. Najlepiej jeśli będą zakrywały palce i miały średniej wysokości obcas. Dopełnieniem kreacji mogą być cieliste rajstopy i delikatna biżuteria.

O czym pamiętać przy doborze stroju?

Bardzo ważną kwestią dotyczącą stroju jest jego wygoda, nie może on krępować ruchów i rozpraszać podczas tak ważnej rozmowy. Nie powinien też być zbyt krzykliwy, a więc powinny w nim dominować kolory pastelowe i raczej delikatne wzory. W lecie, mimo wysokiej temperatury nie warto rezygnować z marynarki, która dodaje profesjonalizmu, można wybrać cieńszą lub taką, z krótkim rękawem. W zimie natomiast trzeba uważać na dobór butów, gdyż kozaki mogą źle wyglądać w zestawieniu z krótką spódnicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji