Zdrowy styl życia

Jak nosić peruki?

Peruki nie tylko pozwalają ukryć nam problemy z wypadaniem włosów, ale okazać się mogą świetnym sposobem na szybką zmianę stylizacji. W prostych działaniach pozwolą nam ujrzeć się w zupełnie innej odsłonie, co ułatwi nam podjęcie potencjalnej decyzji o zmianie fryzury czy codziennego stylu ubierania. Współcześnie, coraz więcej salonów fryzjerskich stosuje metody, w których proponuje swoim klientom przymierzenie określonych peruk, gdy ci nie są zdecydowani na zmiany lub określone cięcie/kolor włosów. Taka praktyczna wizualizacja istotnie wpływa na podjęcie przez nas decyzje oraz momentalne znalezienie się w „nowej skórze”.

Aby odpowiednio nosić perukę musimy zadbać o jej właściwe umieszczenie na głowie. Przeszkadzać w tym mogą nasze naturalne włosy, które w trakcie jej zakładania możemy schować pod peruką lub umiejętnie wkomponować w jej całą stylistykę – sposób działania w głównej mierze zależeć będzie od rodzaju produktu, którego jesteśmy w posiadaniu. Ważne jest także zadbanie o to, aby żaden niechciany kosmyk nie wydostał się spod peruki – możemy bardzo łatwo ułatwić cały proces poprzez ułożenie warkocza dobieranego, który zadba o ciasne splecenie włosów. Następnym krokiem jest ułożenie warkocza wzdłuż głowy, co zadba o – wizualnie – równomierne oraz gładkie ułożenie się peruki na głowie.

Z racji tego, iż wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje peruk, większość rynku dostosowała się do takich wymogów tworząc produkty w dwóch kategoriach. Jednym z nich są peruki naturalne (sprawdź: peruki naturalne Warszawa), wykonane z naturalnych włosów – produkt wysoce trwały, ale i kosztowny. Najwyższymi cenami cechują się zwłaszcza blond odcienie i kolory włosów. Tańszym odpowiednikiem tej opcji są peruki syntetyczne, które stworzone zostały ze sztucznych włókien syntetycznych. Przez to ich produkcja, a jednocześnie cena za gotowy towar jest dużo niższa od naturalnych peruk. Jednak coś za coś – syntetyczne produkty charakteryzują się niską trwałością.

Duży wybór peruk w sklepie Tukka House znajdziesz w okazyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji