Zdrowy styl życia

Jak Colostrrum wpływa na zdrowie?

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się rozmaite preparaty i kosmetyki oparte na Colostrrum, zwanym inaczej siarą bydlęcą. Jest to mleko produkowane przez gruczoły mlekowe ssaków na ostatnim etapie ciąży oraz w pierwszych kilku dniach po ocieleniu. Wykazuje przede wszystkim bardzo silne właściwości prozdrowotne, dlatego jest polecane dla różne dolegliwości. Jeśli interesuje nas colostrrum dla dorosłych, to bez problemu znajdziemy je w licznych sklepach i aptekach internetowych.

Idealny środek dla sportowców, młodych mam i nie tylko

Colostrrum zawiera spore ilości lizozym, immunoglobulin, cytokin i substancji antybakteryjnych, dlatego bardzo często wytwarza się z niego preparaty wzmacniające układ odpornościowy oraz zwalczające wszelkie infekcje wirusowe. Poza tym zażywanie tego typu specyfików pomaga w likwidowaniu nadmiernego stresu i zmęczenia, obniżaniu ciśnienia krwi i poprawie sprawności umysłu. Suplementy diety oparte na tym składniku nierzadko są również stosowane przez aktywnych sportowców, ponieważ przyczyniają się do znacznego zwiększenia wydajności podczas wysiłku, nie wpływając jednocześnie negatywnie na poziom wytrzymałości aerobowej.

Omawiana substancja idealnie nadaje się do podawania niemowlętom w formie odżywek – wynika to z faktu, że powoduje zauważalnie szybszy wzrost masy ciała. Godne plecenia jest ponadto Colostrrum dla młodych mam w postaci kremów. Okazują się one prawdziwym wybawieniem w walce z niedoskonałościami, przebarwieniami i rozstępami powstałymi wskutek zmian hormonalnych w trakcie ciąży. Dodajmy, że Colostrrum doskonale łagodzi objawy trądziku i stanów zapalnych skóry oraz zapobiega rozwojowi zaskórników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji