Przemysł i technika

Dlaczego szambo wybija?

Wybijające szambo to często stosowane porównanie, które zazwyczaj odnosi się do ujawnienia jakiejś dużej afery w polityce, lub ogólnie w przestrzeni publicznej. Pierwotnie jednak oznacza sytuację, w której następuje wypływ ścieków ze zbiornika na podwórze, lub wręcz cofnięcie się ich rurami do pomieszczeń mieszkalnych. Dlaczego dochodzi do takich sytuacji i jak można im zaradzić? Tego dowiemy się z dzisiejszego poradnika.

Przepełnienie szamba

Profesjonalnie wykonane zbiorniki na ścieki nierzadko posiadają specjalną miarkę, która unosząc się do góry informuje o poziomie napełnienia. Jednak zwykłe przydomowe wersje, budowane niskim kosztem, nie mają niczego co mogłoby nas skutecznie poinformować o zbliżaniu się poziomu wypełnienia do maksimum. Dlatego też dopiero wtedy, gdy nieczystości wypłyną przez otwór odpowietrzający, wiemy o konieczności opróżnienia naszego szamba Kielce posiadają wiele firm asenizacyjnych, które wykonują takie usługi, często nawet tego samego dnia. Warto jednak opróżniać zbiornik regularnie, żeby do takich sytuacji nie doprowadzać.

Zatkanie rury dopływowej

Jeśli rura doprowadzająca ścieki z domostwa do zbiornika ulegnie zatkaniu, nieczystości cofną się do pomieszczeń, które znajdują się najniżej. Podobny efekt może mieć zatkanie rurki odpowietrzającej. Jest to sytuacja wyjątkowo nieprzyjemna dla mieszkańców. Jej powodem może być zbyt mała średnica głównej rury, lub jej załamanie przy samym wlocie do szamba. Gdy problem będzie się powtarzał, dobrze jest dokonać remontu instalacji, lub nawet zbudować większy zbiornik. Najlepiej zlecić to zadanie firmie specjalizującej się w budowie szamb, na przykład takiej: http://kamal-bet.pl/wojewodztwo-mazowieckie/. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że w przyszłości wszystko będzie działać poprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji