Przemysł i technika

Światła led – niezbędne w każdym aucie

Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać znaczenia tego, jak istotne jest prawidłowe i wydajne oświetlenie w samochodzie. Jeśli dokładnie widzimy to co, znajduje się przed nami, możemy uniknąć wielu nieprawidłowych decyzji i zareagować na zagrożenie wystarczająco wcześnie. Z tego właśnie powodu właściciele samochodów coraz częściej decydują się na wymianę klasycznych żarówek na nieco bardziej współczesne rozwiązania. Najpowszechniejszym wyborem są właśnie światła led. 

Lampy LED – dlaczego warto?

Rosnąca popularność oświetlenie led nie jest przypadkiem. Wszystko ze względu na stosunek jakości do ceny i nieporównywalną wręcz do innych rozwiązań niezawodność. Dobrze dobrane żarówki led mogą służyć nawet kilkukrotnie dłużej niż rozwiązania konwencjonalne. W przeciwieństwie do lamp tradycyjnych pobierają one też znacznie mniej energii, odciążają więc nasz akumulator, co może pomóc w uniknięciu niespodziewanego rozładowania w trakcie zimowego postoju. Są też zwyczajnie wydajniejsze, dlatego stosuje się je również w samochodach terenowych i maszynach budowlanych. Jako dodatkowe oświetlenie montuje się najczęściej jeden wydajny led bar lub szperacz, w zależności od potrzeb.  

Dobór i obsługa żarówek LED

Jeśli decydujemy się na wymianę lamp na ledowe, pamiętajmy o przepisach. Oświetlenie musi być homologowane i dostosowane do pojazdu, wybranie najmocniejszego nie rozwiązuje problemu. Musimy wybrać światła, które nie będą oślepiać. Często zapominamy też o tym, że światła należy ustawić. Każdy, kto miał wątpliwą przyjemność mijania się na ciemnej drodze z samochodem, który miał źle ustawione lampy, wie, jak niebezpieczna może być taka sytuacja. W celu przeprowadzenia tej korekcji możemy posłużyć się poradnikami dostępnymi w internecie, najlepiej jednak, dla własnego spokoju ducha, udać się na stację diagnostyczną. Za drobną opłatą jej pracownicy z chęcią skorygują nasze oświetlenie przy użyciu profesjonalnego sprzętu pomiarowego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji