Zdrowy styl życia

Co wchodzi w skład diety dla sportowców?

Czy zajmujemy się sportem amatorsko, czy zawodowo zawsze powinniśmy dbać o przestrzeganie odpowiednich zasad, również w kwestii właściwego żywienia. Oczywiście powinny być one dostosowane do płci, wieku i rodzaju aktywności sportowej, jednak główne założenia są dla wszystkich podobne.

Dobry skład to podstawa

Najważniejsze składniki, które wchodzą w skład każdej diety sportowców to białko i węglowodany, które są spalane podczas treningu. Węglowodany znajdziemy w pieczywie razowym, makaronach, kaszach, płatkach owsianych czy ryżu, dzięki temu będziemy mieć zapas energii na czas ćwiczeń. Natomiast duże ilości białka, które budują nasze organy, zawierają mięso, ryby, mleko i jego przetwory oraz jajka. Równie ważne są także witaminy i minerały, które znajdziemy w owocach i warzywach. Same posiłki powinny być niewielkie, lekkostrawne, z ograniczoną ilością produktów wzdymających. Nie można zapominać również o odpowiednim nawadnianiu organizmu – dzięki temu nasz organizm będzie pracował wydajniej i szybciej się regenerował.

Gdy goni nas czas

Co jednak zrobić, gdy nie mamy czasu na przygotowanie odpowiedniej ilości posiłków w ciągu dnia, a wszystko to w oparciu o naturalne składniki dobrane we właściwych proporcjach? Wtedy warto zainwestować w catering dietetyczny dla sportowców. Nie musimy się już martwić o zakupy, gotowanie i wymyślanie menu, ponieważ dostajemy gotowe posiłki wysokiej jakości, odpowiednio dobrane do naszej aktywności. A dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy nasz cenny czas i cierpliwość, a nasza dieta będzie urozmaicona i odpowiednia do naszych potrzeb. Taki rodzaj cateringu oferuje m.in. https://pomelo.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji