Jak ustrzec się przed phishingiem?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak ustrzec się przed phishingiem?

Phishing jest coraz bardziej popularnym problemem w sieci przeprowadzanych przez hackerów, który dotyka coraz więcej osób. Najczęściej odbywa się on poprzez wysłania na naszą pocztę e-maila z prośbą o potwierdzenie danych osobowych i ważnych informacji, które nas bezpośrednio dotyczą. W tym celu hackerzy tworzą szereg fałszywe łącza bądź automatycznie przekierowujące strony, mające na celu wyłudzenie od nas danych.

Phishing uznany jest za bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ może prowadzić do wielu poważnych problemów. Korzystając z internetu wielokrotnie dokonujemy internetowych transakcji bankowych – opłacając rachunki, robiąc zakupy w internetowych sklepach czy portalach. Prowadzi to do umożliwienie przestępcom dostępu do konta bankowego czy konta w popularnych serwisach.

Aby ustrzec się przed phishingiem należy być ostrożnym podczas wszelkich działań na swoich kontach oraz przy korzystaniu z transakcji bezgotówkowych. Warto przede wszystkim zwracać uwagę czy zostajemy przekierowani na firmowe strony i serwisy – pomocne jest tutaj zwrócenie uwagi czy w linku nie występują dodatkowe wtrącenia słów czy choćby minimalnie zmieniona strona główna portalu na który się logujemy czy odwiedzamy. Logując się na stronę banku należy zwrócić uwagę na pojawiającą się „kłódkę” informującą o szyfrowaniu naszych działań, która ma na celu ochronę danych osobowych, loginów i haseł.Nie warto także klikać w podejrzane linki, których prawdziwości nie możemy zweryfikować.

Warto również zwrócić uwagę, aby nigdzie w internecie nie udostępniać ważnych dla naszego bezpieczeństwa informacji – nie ma możliwości, aby bank z którego korzystamy poprosił nas o podanie swojemu loginu czy hasła. Każdy niepokojący e-mail warto skonsultować telefonicznie bądź zgłosić do odpowiedniego organu – na przykład do działu obsługi klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjedź na wakacje, zabierając dom ze sobą
Wyjedź na wakacje, zabierając dom ze sobą
Wyjechać na wakacje i mieć dom zawsze przy sobie? Zakupiłeś działkę nad wodą w stanie surowym, a zbliża się fala […]
Najlepsze meble do małych wnętrz
Najlepsze meble do małych wnętrz
Małe wnętrza charakteryzują się przede wszystkim dość ograniczoną ilością miejsca i w takim przypadku dobrze jest zastanowić się w jaki […]
Jak zamówić bukiet dla bliskiej osoby?
Jak zamówić bukiet dla bliskiej osoby?
Kwiaty to piękny, uniwersalny podarunek, który sprawdzi się przy wielu okazjach. Bukiet skomponowany przez profesjonalistę ucieszy bliskie osoby w każdym […]
Ostatnie wpisy