Życie i człowiek

Jak urozmaicić sobie i dzieciom naukę języków obcych?

Nauka języka obcego wcale nie musi być trudna. Mózg człowieka najlepiej przyswaja wiedzę wtedy, kiedy jest aktywny. Warto więc urozmaicać sobie przyswajanie obcej mowy poprzez różnego rodzaju rozrywkę. Oglądanie anglojęzycznych filmów to pierwsze, co przychodzi na myśl. Najefektywniejszym sposobem nauki będzie ich oglądanie z polskimi napisami. Wtedy fonia dotrze do naszych uszu, a oczy przetłumaczą to, co słyszy umysł na język polski. W ten sposób poczujemy się niemal jak w obcym kraju. Jeśli film, czy serial jest ciekawy – tym lepiej dla nas, bo im lepiej się bawimy, tym szybciej wchłoniemy wiedzę.

Nie należy też zapominać o książkach anglojęzycznych. Przeczytanie Shakespeare’a w oryginale z pewnością będzie nie lada gratką dla każdego miłośnika jego twórczości. Nawet, jeśli nie wszystko uda się zrozumieć, to i tak nasze słownictwo zostanie bardzo wzbogacone. Dla dzieci można zakupić np. książki o Harrym Potterze i poznać z literaturą, która była wielkim hitem na początku XXI wieku. Można też zamówić inne książki do nauki, np. na https://bookids.pl/ksiazki/kategoria-wiekowa/mlodziez/

Rozmowa z drugim człowiekiem

Nic tak dobrze nie stymuluje do działania, jak rozmowa z drugim człowiekiem. Gdy jesteśmy w „podbramkowej sytuacji” i konwersujemy z osobą, która nie zna języka polskiego musimy wykazać się wielką kreatywnością, by zostać zrozumianym. Prawidłowe odczytanie tego, co mówi drugi człowiek po angielsku też początkowo nie będzie łatwe, jednak z biegiem czasu zaczniemy nabierać wprawy. Warto znaleźć sobie więc kogoś, kto regularnie porozmawia z nami na przykład przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji