Dom i wnętrze

Zalety posiadania prysznica we własnej łazience

Decyzje podejmowane podczas urządzania łazienki to jedne z najtrudniejszych podczas aranżacji całego mieszkania. Nie tylko generują one sporą część kosztów, ale również są trudne do zmiany. Dlatego wybór pomiędzy wanną a prysznicem należy dobrze przemyśleć. Co przemawia za każdym z rozwiązań? Czy istnieje rozwiązanie idealne? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji?

Praktycznie i wygodnie

Zwolennikami prysznica są zwykle osoby, które lubią zaczynać dzień od szybkiego umycia ciała bez konieczności oczekiwania na napełnienie wanny. To rzeczywiście bardzo wygodne rozwiązanie. Prysznic jest niemal natychmiast gotowy do użytku. Co więcej, uważa się, że zwykle korzystając z prysznica używa się o wiele mniej wody niż biorąc klasyczną kąpiel. Niestety posiadając standardowy prysznic trudno zrelaksować się tak jak w wannie. Nie oznacza to jednak, że jest to całkowicie niemożliwe. Dobrym pomysłem jest instalacja wanny, na której wyposażeniu znajduje się bateria prysznicowa podtynkowa z termostatem. Jeśli dodamy do tego zasłonę lub szybę mamy zarówno prysznic do codziennego wykorzystania jak i wannę, w której można odpocząć, kiedy mamy nieco więcej czasu. 

Pełen komfort w małej łazience

Drugą istotną zaletą kabin prysznicowych jest możliwość ich montażu nawet w niewielkiej łazience bez konieczności rezygnacji z jego funkcjonalności. Kabinę prysznicową można dostosować do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości lokatorów. Jest także wygodnym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności w poruszaniu się i wejście do wanny stanowi dla nich duży problem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji