Przemysł i technika

Najważniejsze informacje na temat domen internetowych

Domena internetowa to nic innego jak składnik adresu DNS (rozszerzenie), stosowany do nazywania wszelkich serwisów. Ma on charakter niepowtarzalny, ponieważ nie jest możliwe, aby w tym samym czasie funkcjonowały dwa identyczne adresy. Mogą być pod nimi dostępne różne usługi, m.in. strony www, poczta e-mail czy tzw. serwery FTP. Jakie jeszcze istotne informacje warto przekazać na temat domen internetowych?

Rozszerzenie krajowe lub zagraniczne – wybierz właściwie

Jeśli zdecydujemy się na zaistnienie w internecie, nieważne pod jaką postacią, w pierwszej kolejności powinniśmy się poważnie zastanowić nad nazwą domeny. Będzie ona bowiem wizytówką naszej firmy bądź twórczości, a w związku z tym musi się z kojarzyć z tematyką danej strony, nazwą konkretnej firmy czy określonym rodzajem prowadzonej przez nas działalności. Przy jej rejestracji trzeba pamiętać o zasadzie pierwszeństwa – jeśli będziemy z tym zwlekali, wówczas będzie nam bardzo trudno wybrać oryginalną i krótką nazwę, bo wszystkie mogą się okazać zajęte.

Najpopularniejsze są oczywiście domeny globalne, takie jak .com, .net, .org, .biz., .gov czy .edu. Powinniśmy się zdecydować na którąś z nich zwłaszcza wtedy, gdy prowadzimy działalność skierowaną głównie do klientów zagranicznych. Warto pamiętać, że wiele firm hostingowych oferuje przede wszystkim tanie domeny com, gwarantując przy tym niepodnoszenie cen w trakcie obowiązywania umowy. Jeśli jednak działamy na terenie Polski, wtedy lepiej jest wybrać domenę krajową – najczęściej spotykane jest oczywiście rozszerzenie .pl, ale również .com.pl. Wybór odpowiedniej doradzi https://rapiddc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji