Jak dbać o bezpieczeństwo w warsztacie?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o bezpieczeństwo w warsztacie?

Ważne jest, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w warsztacie. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy może dojść do wypadku. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa w warsztacie jest podjęcie pewnych środków ostrożności.

Okulary ochronne

Okulary ochronne powinny być noszone przez cały czas podczas pracy z elektronarzędziami lub narzędziami ręcznymi. Będą one chronić oczy przed latającymi odłamkami, iskrami i innymi szkodliwymi substancjami, takimi jak ołów, azbest i inne toksyny.

Ochrona uszu

Ochrona uszu, taka jak zatyczki lub nauszniki, powinna być noszona zawsze, gdy wykonujesz głośne czynności, takie jak używanie elektronarzędzi lub ciężkich maszyn. Pomoże to zapobiec utracie słuchu w wyniku narażenia na hałas o poziomie powyżej 85 decybeli przez ponad osiem godzin dziennie średnio w czasie.

Rękawice

Rękawice powinny być noszone zawsze, gdy obsługujesz lub pracujesz na przedmiotach, które mogą mieć ostre krawędzie lub szorstkie powierzchnie, takie jak drewno, metal lub szkło. Rękawice ochronią Twoje ręce przed skaleczeniami i urazami, a jednocześnie zapobiegną przedostawaniu się drzazg do skóry przez pory rąk podczas pracy z szorstkimi materiałami, takimi jak papier ścierny, wełna stalowa czy ścierki z włókna szklanego.

Ochrona oczu

Ochrona oczu, taka jak gogle lub okulary, powinna być noszona zawsze, gdy pracujesz z chemikaliami lub rozpuszczalnikami, które mogą rozpryskiwać się na twarz.

Takie i inne środki bezpieczeństwa znajdziesz na stronie https://tactix.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Popularne stoki narciarskie w Austrii
Popularne stoki narciarskie w Austrii
Jednym z aktualnie najciekawszych i najbardziej rozwiniętych krajów w kategorii infrastruktury i całego zaplecza narciarskiego jest Austria. Może i ceny […]
Pomysły na zautomatyzowanie łazienki – co może okazać się przydatne?
Pomysły na zautomatyzowanie łazienki – co może okazać się przydatne?
Łazienka odgrywa niezwykle ważną rolę w każdym domu i mieszkaniu. Korzystamy z niej przede wszystkim rano, przygotowując się do pracy […]
Czym i jak efektywnie palić w piecu?
Czym i jak efektywnie palić w piecu?
Odpowiedni wybór paliwa Wielu właścicieli domów przed rozpoczęciem sezonu grzewczego szuka sposobów na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Najprostszym sposobem na obniżenie […]
Ostatnie wpisy