Dom i wnętrze

Jak zabezpieczyć pomieszczenie gospodarcze przed obcymi?

Pomieszczenie gospodarcze przydaje się w każdym domu. Jednak czasem z racji na rozkład mieszkania zostaje ono odseparowane. Mieszkańcy domów wielorodzinnych najczęściej takie pomieszczenie mają wydzielone na strychu, w piwnicy, albo w ogólnodostępnej części klatki schodowej. Oznacza to, że każdy może do niego wejść, jeśli go nie zabezpieczymy. Czy zawsze trzeba zamontować zamek w drzwiach?

Drzwi z zamkiem czy na kłódkę?

Zawsze warto zabezpieczyć pomieszczenie gospodarcze przed wtargnięciem obcych. W domu jednorodzinnym możliwe jest, że z pomieszczenia gospodarczego wyjdziemy też do garażu albo na zewnątrz. Takie przejście należy potraktować, jako drzwi zewnętrzne i zabezpieczyć je choćby przez założenie drzwi antywłamaniowych lub drzwi z porządnym zamkiem na klucz.

Jednak, gdy takie pomieszczenie pełni funkcję komórki na zewnątrz bardziej przydatna może być kłódka. Zamkniemy ją zasuwę i nikt drzwi bez klucza nie otworzy. Założenie kłódki będzie też sensowne, gdy mamy wspólną piwnicę z sąsiadami, a wejście do niej nie jest chronione. Niestety nie mamy pewności kto może wejść na teren wspólny, a więc dobrze jest pomieszczenia w piwnicy zawsze zamykać na kłódkę. 

Choć może nam się wydawać, że skoro w pomieszczeniu gospodarczym nie przechowujemy nic cennego, to nie trzeba go chronić, jest wręcz przeciwnie. Zawsze warto dbać o swoje przedmioty. Nawet, jeśli trzymamy w schowku tylko weki, które nie mają dużej wartości. Zapewniając dostęp tylko sobie, ograniczamy kradzieże, które mogą być bardzo problematyczne, nawet jeśli zginie coś o znikomej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji