Dom i wnętrze

Sprzęt, który przyda się w każdym terrarium

Prawidłowe obchodzenie się z terrarium wcale nie należy do czynności prostych i mało skomplikowanych. Bez odpowiedniej wiedzy czy doświadczenia możemy szybko zamęczyć zwierzę przez niezapewnienie mu warunków, w których może egzystować. Dlatego przed podjęciem decyzji o hodowli warto dopytać się doświadczonego amatora o parę istotnych i początkowych wskazówek.

Podstawowy sprzęt do terrarium

Czy jesteśmy posiadaczami gada, płaza, węża a może ssaka pamiętać musimy o tym, iż każdy z nich potrzebuje innych warunków pozwalających mu na przetrwanie. Toteż, poziom wilgotności, temperatura wewnątrz terrarium czy jasność światła będą niezwykle istotnymi punktami dla funkcjonowania danego zwierzęcia. Do podstawowych rodzajów terrarium należą: nieogrzewane (suche lub wilgotne), ogrzewane (również suche lub wilgotne), błotne oraz wodne. Możemy je wykonać samemu – zakupując pojedyncze części – lub dostać w sklepach zoologicznych w różnych wymiarach. Dopiero wtedy myśleć możemy o określonym sprzęcie.

To, co przyda się w każdym terrarium i określić można jako przedmioty w miarę uniwersalne to elementy dekoracyjne. Jednym z popularniejszych jest wodospad do terrarium, który świetnie komponuje się z małymi mostkami. Ceny za taki produkt są różne – w zależności od jego rozmiarów oraz szczegółowości. Kolejnym z częściej kupowanych elementów są te z kategorii oświetlenia. Nie wpływają one wyłącznie na jakość źródła światła, ale i dbają o zwiększenie temperatury wewnątrz. Jednym z najlepszych rozwiązań jest żarówka uvb, która okaże się wręcz idealna przy hodowli płazów wszelkiej maści (jej moc pozwala im na lepsze widzenie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji