W jakich sytuacjach należy udać się do lekarza?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W jakich sytuacjach należy udać się do lekarza?

Lekarze nie są tylko dla chorych. Mogą być doskonałym źródłem informacji i wsparcia, zwłaszcza gdy martwisz się jakąś chorobą lub stanem. Nie musisz jednak czekać, aż będziesz chory, aby udać się do lekarza. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojego zdrowia, jak najszybciej umów się na wizytę u lekarza.

Chodzenie do lekarza, gdy nie jesteś chory, nazywa się profilaktyką. Jest to ważny element zachowania zdrowia i zapobiegania poważnym problemom zdrowotnym w przyszłości. Profilaktyka pomaga lekarzom we wczesnym wykryciu chorób i upewnieniu się, że pacjenci mają wszystkie informacje, których potrzebują, aby dobrze o siebie zadbać.

Oto kilka sytuacji, w których zdecydowanie powinieneś udać się do lekarza:

Jeśli masz gorączkę i/lub objawy podobne do przeziębienia przez ponad trzy dni 

Gorączka jest naturalną reakcją organizmu, mającą na celu zwalczenie choroby. Ale jeśli masz ją dłużej niż trzy dni, czas udać się do lekarza, ponieważ gorączka może być szkodliwa – zwłaszcza u dzieci poniżej 5 roku życia.

Jeśli nie możesz przestać kaszleć lub masz duszności, które nie ustępują po dwóch tygodniach od zachorowania 

Kaszel trwający dłużej niż dwa tygodnie bez ulgi może oznaczać, że masz zapalenie oskrzeli lub inną infekcję układu oddechowego, która jest na tyle poważna, że uzasadnia wizytę w gabinecie lekarskim.

Jeśli bólowi gardła towarzyszą zawroty głowy lub trudności w przełykaniu, może to być angina, która wymaga natychmiastowego podania antybiotyków, aby zapobiec powikłaniom, takim jak gorączka reumatyczna czy infekcje nerek 

Powinieneś również zgłosić się do lekarza, jeśli masz jakiekolwiek zaczerwienienie wokół migdałków lub białe plamy na migdałkach.

Jeśli masz, któreś z objawów, to koniecznie skorzystaj z usługi jaką jest telefoniczna rejestracja wizyt do specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Haft komputerowy – czyli jak wyróżnić swoją markę
Haft komputerowy – czyli jak wyróżnić swoją markę
Jest wiele sposobów na wyróżnienie swojej marki, lecz zdecydowanie w ostatnich latach prym wiedzie haft komputerowy. Aplikacje wykonane tą techniką […]
Funkcjonalne prezenty dla najmłodszych – w co warto zainwestować
Funkcjonalne prezenty dla najmłodszych – w co warto zainwestować
Kupowanie prezentów dla najmłodszych stanowi dla wielu osób znaczne wyzwanie ze względu na ogólną dostępność wielu produktów. Rodzice w znacznej […]
Czy skok w tandemie to dobry pomysł na prezent?
Czy skok w tandemie to dobry pomysł na prezent?
Skoki spadochronowe są bardzo modnym prezentem na urodziny, czy różne rocznice. Dlatego warto, jest skorzystać z takiej oferty. Dodatkowo także […]
Ostatnie wpisy