Spływ kajakowy – jak działa na nasze zdrowie?
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spływ kajakowy – jak działa na nasze zdrowie?

Kajakarstwo to sport, który istnieje od wieków. Chociaż teraz jest bardziej popularny jako działalność rekreacyjna, kajakarstwo było używane jako środek transportu przez tysiące lat.

Kajakarstwo może być uprawiane na płaskiej wodzie lub na rzekach o szybkim nurcie. Jest to aktywność, którą mogą cieszyć się ludzie w każdym wieku i o różnych umiejętnościach, ponieważ wymaga jedynie odrobiny umiejętności i równowagi.

Kajakarstwo jest dobrym ćwiczeniem fizycznym, jednak nie spala wielu kalorii ani nie tonizuje mięśni, ponieważ ciało pozostaje nieruchome podczas aktywności. Jednakże, górna część ciała dostaje trochę ćwiczeń od wiosłowania i trzymania się kajaka.

W rzeczywistości, kajakarstwo może zaoferować wiele korzyści zdrowotnych:

Zwiększona siła i wytrzymałość 

Kajakarstwo wymaga użycia rąk i nóg razem w unisonie podczas wiosłowania przez wodę. Pomaga to budować siłę mięśni w rdzeniu, jak również w ramionach i nogach – zwłaszcza jeśli wykonujesz bardziej intensywne czynności, takie jak sprinty lub jogging pomiędzy pociągnięciami w wartkim nurcie lub w wodzie białej.

Poprawa zdrowia sercowo-naczyniowego

Twoje tętno znacznie wzrasta podczas pływania kajakiem o umiarkowanej intensywności, ponieważ stale poruszasz ramionami przez wodę podczas wiosłowania do przodu przeciwko oporowi z prądem lub z wiatrem wiejącym przeciwko żaglom łodzi. Z czasem ten aerobowy ruch wzmacnia mięśnie serca, dzięki czemu mogą one pompować więcej krwi.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie sprawdź stronę: https://agrokajaki.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co należy brać pod uwagę podczas wyboru kompresora?
Co należy brać pod uwagę podczas wyboru kompresora?
Kompresor to rodzaj specyficznej sprężarki. Znajduje on szerokie zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i specjalistycznych zakładach przemysłowych oraz warsztatach. […]
Jak dobrać kolor lakieru do paznokci?
Jak dobrać kolor lakieru do paznokci?
Dobór odpowiedniego koloru lakieru do paznokci nie jest prostym zadaniem. Nie zawsze do końca zdajemy sobie sprawę z tego, czy […]
Czym ustroić dom na Boże Narodzenie?
Czym ustroić dom na Boże Narodzenie?
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas w roku, a dekorowanie domu może być częścią tej zabawy. Niezależnie od tego, czy […]
Ostatnie wpisy