Życie i człowiek

Specjalistyczny sprzęt rowerowy

Jesień jest dobrym czasem na zadbanie o sprawność techniczną naszego roweru po całym sezonie. Po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów pewne części mogły ulec zużyciu więc warto je wymienić, a oprócz tego warto także co nieco ulepszyć, na przykład kupić sobie lepsze opony. Sprawdźmy więc jak najlepiej wykonać posezonowy serwis roweru.

Jaki sprzęt warto zakupić?

Przede wszystkim dobrze jest zacząć od oceny zużycia poszczególnych elementów. Sprawdźmy stopień rozciągnięcia łańcucha, jeżeli pod koniec sezonu zauważyliśmy, że przerzutka nie działała już tak precyzyjnie, a łańcuch miał tendencję do spadania, to dobrze jest go wymienić. Przy okazji warto wymienić także kasetę tylną, ponieważ łańcuch musi się do nowych trybów dostosować. Aby nieco zaoszczędzić na częściach, warto odwiedzić sklep rowerowy online i tam dokonać zamówienia. Jak wiemy, w sieci wszystko jest tańsze, wobec tego będziemy mogli kupić sobie więcej podzespołów.

Ulepszenie roweru

Warto pomyśleć teraz też o tym, w jaki sposób moglibyśmy rower ulepszyć, by lepiej by się nam nim jeździło w przyszłości. Na przykład, jeżeli jeździliśmy przede wszystkim po asfalcie, a mieliśmy założone opony terenowe, to na pewno jeździło nam się ciężko. Wobec tego, jeżeli nadal planujemy jeździć głównie po utwardzonej nawierzchni, to dobrze kupić sobie na nowy sezon opony rowerowe szosowe. Posiadają one bardzo niewielki bieżnik, lub też są całkowicie gładkie, co znacznie zmniejsza opory toczenia. Dzięki temu będziemy mogli jeździć szybciej, przy takim samym poziomie wysiłku fizycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji