Czy aikido jest sportem odpowiednim dla dzieci?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy aikido jest sportem odpowiednim dla dzieci?

Aikido jest sztuką walki, która może być praktykowana zarówno przez młodych jak i starszych. Trening aikido to świetny sposób dla dzieci, aby nauczyć się kontrolować swoje ciało i umysł, a także rozwijać swoją sprawność fizyczną.

Historia

Aikido to japońska sztuka walki rozwinięta w XX wieku. Została stworzona przez Morihei Ueshiba (znanego również jako O Sensei), który oparł swój styl na tradycyjnych sztukach walki Japonii, w szczególności Judo i Jujitsu. Aikido oznacza „drogę jednoczenia energii”.

Cel 

Celem treningu Aikido jest wykorzystanie energii przeciwnika przeciwko niemu w celu osiągnięcia rozwiązania, a nie zadawanie mu obrażeń. To sprawia, że jest to idealna sztuka walki dla dzieci, zwłaszcza tych z mniejszym doświadczeniem w walce lub ogólnie w sporcie.

Wiele korzyści

Jedną z korzyści z treningu Aikido dla dzieci jest to, że pomaga budować zaufanie i poczucie własnej wartości, ponieważ ćwiczą z innymi, którzy również próbują nowych rzeczy na początku. Nauczą się jak pracować razem jako zespół, nawet jeśli czasami konkurują ze sobą podczas sesji sparingowych!

Aikido pomaga również poprawić równowagę, koordynację, skupienie i umiejętności koncentracji, zapewniając jednocześnie dobry trening cardio! Dzieci z przyjemnością nauczą się, jak bezpiecznie rzucać lub upadać.

Jeśli uważasz, że to jest sport idealny dla Twojego dziecka, to koniecznie sprawdź witrynę: http://www.aikidokids.pl/grafik-zajec/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dekoracje idealnie nadające się do łazienki
Dekoracje idealnie nadające się do łazienki
Łazienka to najbardziej prywatne miejsce w domu, a także miejsce, w którym wiele osób spędza dużo czasu. Chcemy, aby była […]
Strona internetowa w biznesie – czy warto ją mieć?
Strona internetowa w biznesie – czy warto ją mieć?
Nie jest tajemnicą, że internet zmienił świat. Ale prawdą jest również, że wiele osób nadal nie wie, jak wykorzystać go […]
Zmywanie ręczne kontra zmywarka w lokalu gastronomicznym
Zmywanie ręczne kontra zmywarka w lokalu gastronomicznym
Zmywarki to urządzenia, które są coraz chętniej montowane w lokalach gastronomicznych, zastępując tradycyjne zmywaki. Warto więc zastanowić się jakie są […]
Ostatnie wpisy