Wypoczynek

Jakie miejsca warto odwiedzić w Gdańsku?

Gdańsk to piękne miasto, z bogatą historią i wieloma ciekawymi atrakcjami. Dlatego też jest to popularny cel turystyczny, który co roku odwiedzają miliony turystów. Jeśli chcesz odwiedzić Gdańsk na własną rękę, oto kilka wskazówek, które ułatwią i uprzyjemnią Twoją podróż.

Stare Miasto

To najlepsze miejsce na rozpoczęcie wizyty w Gdańsku. Stare Miasto jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ta część miasta została starannie zachowana i jest pełna pięknych budynków pochodzących sprzed wieków. Ma również bogatą historię jako centrum handlu.

Stocznia Gdańska

Stocznia Gdańska jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście. Stocznia została zbudowana w XIII wieku i była wykorzystywana do budowy dużych statków dla polskiej marynarki wojennej. Był to jeden z największych zakładów stoczniowych w ówczesnej Europie. Dziś z tamtego okresu pozostało jeszcze kilka budynków, ale większość z nich została od tego czasu przebudowana.

Restauracje

W mieście znajduje się wiele różnych restauracji. Można tu znaleźć kuchnię polską, ale też inną – włoską czy azjatycką. Wiele restauracji znajduje się w starym centrum miasta oraz nad brzegiem Motławy. Tak więc jeśli marzy Ci się dobra restauracja gdańsk starówka będzie świetnym miejscem do odwiedzenia. Znajdziesz tam pyszne jedzenie z niesamowitym widokiem na miasto. Dodatkowo znajdziesz tam też wiele kawiarni, w których można się zrelaksować przy filiżance kawy lub herbaty oraz spróbować pysznych słodkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji