Wypoczynek

Niezapomniane i aktywne wakacje – gdzie warto się wybrać?

Wakacyjny wyjazd to doskonała okazja na odpoczynek, regenerację i przysłowiowe naładowanie akumulatorów. Destynacji turystycznych jest wiele, począwszy od pięknych zakątków w kraju, a na wyjazdach zagranicznych skończywszy. Jedną z propozycji jest urokliwy Cypr, przyciągający turystów z całego świata. Wyspa ta cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród miłośników nurkowania.

Przygoda w podwodnym świecie

Podwodny świat zachwyca i fascynuje. Jednym z miejsc, które chętnie odwiedzają miłośnicy podwodnej przygody są ciepłe wody Morza Śródziemnego. Krystalicznie czyste, przejrzyste, błękitno-turkusowe wody zachęcają do aktywności w morskich głębinach. Niepodważalną zaletą jest również temperatura wody, która w okresie letnim wynosi nawet 30 stopni, a zimą nie spada poniżej 16 stopni. Dla turystów odwiedzających Cypr nurkowanie jest jedną z głównych atrakcji turystycznych wspomnianej destynacji.

Zwiedzanie morskich głębin można rozpocząć bezpośrednio na brzegu lub skorzystać z alternatywnego rozwiązania, czyli łódki. Doświadczeni nurkowie wybierają najczęściej trudniej dostępne miejsca, zwiedzając nie tylko rafy koralowe, ale także podwodne jaskinie czy wraki statków. Warto jednak nadmienić, że na Cyprze istnieją także rozwiązania adresowane dla początkujących miłośników nurkowania. Co więcej, adepci podwodnej przygody także nie mogą narzekać na brak atrakcji – bogactwo śródziemnomorskiej fauny i flory zachwyca pięknem i niepowtarzalnością, tworząc nierzadko bajkowe krajobrazy. Oprócz ciekawej roślinności można tu spotkać wiele gatunków egzotycznych ryb: płaszczki, barakudy, ośmiornice, kałamarnice, a nawet żółwie morskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji