Wypoczynek

Jak nie wyziębić się w trakcie maratonu

Utrzymanie prawidłowej temperatury ciała podczas długiego wysiłku fizycznego nie należy do łatwych zadań. Zbyt ciepły ubiór spowoduje nadmierne pocenie, przegrzanie. Nazbyt lekki strój, z kolei, powoduje wychłodzenie, a zatem dyskomfort oraz zmniejszoną wydolność sportowca.

Mając na uwadze, że podczas maratonu temperatura i warunki pogodowe mogą zmienić się kilkukrotnie, warto stosować odzież termoaktywną. Specjalny krój i zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na komfortowe użytkowanie oraz doskonałą izolację cieplną. Bielizna termiczna doskonale odprowadza pot, nie wchłaniając go, dzięki czemu problem mokrej odzieży nie występuje. Taki ubiór świetnie sprawdzi się również w użytku codziennym – w drodze do pracy czy na siłownię.

Zadbaj o prawidłowe nawodnienie i odżywienie organizmu!

Podczas długotrwałego wysiłku fizycznego niezwykle istotne jest regularne przyjmowanie płynów i wartości odżywczych w postaci jedzenia. Należy pić często, w małych ilościach. Dobrym rozwiązaniem są napoje izotoniczne, które uzupełniają tracone w pocie sole i minerały, umożliwiając utrzymanie prawidłowego stanu gospodarki wodno-elektrolitowej. Nie należy zapominać o spożywaniu pokarmów dostarczających niezbędne cukry i wartości odżywcze. W tej roli dobrze sprawdzą się żele energetyczne. W celu komfortowego przechowywania picia i jedzenia w czasie treningu warto wyposażyć się w specjalny plecak dedykowany biegaczom.

Godnym rekomendacji podmiotem oferującym takie produkty jest: https://www.runshop.pl/torby-plecaki,c107.html. Już niewielkie zaburzenia poziomu elektrolitów, czy niedobory energetyczne mogą objawiać się skurczami i nagłym wycieńczeniem organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji