Biznes i usługi

Narzędzia do analizy danych i programy, które mogą pomóc w prowadzeniu własnej działalności

Narzędzia do analizy danych są wszędzie. Można je znaleźć w wielu różnych miejscach i są wykorzystywane do wielu różnych celów. Celem tego artykułu jest przedstawienie listy narzędzi do analizy danych, które mogą pomóc w prowadzeniu własnej firmy.

Google Analytics

Google Analytics to zdecydowanie najpopularniejsza platforma analityki internetowej na świecie, z ponad 95% udziałem w rynku. Śledzi ruch na Twojej stronie internetowej, daje Ci szczegółowe raporty na temat tego, skąd pochodzą odwiedzający, co robią po wejściu na stronę i jakie przychody od nich generujesz.

Facebook Insights

Facebook Insights dostarcza informacji na temat Twojej strony na Facebooku, np. ile osób ją polubiło, jak często posty są udostępniane lub komentowane. Pozwala także zobaczyć, które posty cieszą się największym zaangażowaniem (polubienia, komentarze), co może pomóc w podjęciu decyzji, jakie posty publikować częściej, aby uzyskać większe zaangażowanie odbiorców.

Planer słów kluczowych Google AdWords

Planer Słów Kluczowych Google AdWords jest doskonałym narzędziem do wyszukiwania nowych słów kluczowych dla kampanii PPC lub organicznych działań SEO (lub obu). Wystarczy wpisać do niego kilka słów kluczowych, wraz z innymi kryteriami, takimi jak lokalizacja czy preferencje językowe (jeśli są istotne)

Narzędzia MS Office powszechnie stosowane w biznesie

MS Office to dobrze znany i powszechnie używany pakiet narzędzi zwiększających wydajność pracy. Wiele firm polega na tych aplikacjach, pomagając sobie w codziennych zadaniach. Oto niektóre z najczęściej używanych obecnie narzędzi MS Office:

Word

Najczęstszym zastosowaniem programu MS Word jest prawdopodobnie przetwarzanie tekstów. Za pomocą tego narzędzia można łatwo tworzyć dokumenty, takie jak listy, notatki, raporty itp. Narzędzie to posiada również funkcję sprawdzania pisowni, która pomoże Ci wykryć błędnie napisane słowa w Twoim dokumencie.

Excel

Jest to podstawowe narzędzie do analizy danych, a do tego jest darmowe. Można go używać do przesyłania i wyświetlania danych, tworzenia prostych wykresów i diagramów oraz wykonywania podstawowych obliczeń na danych. Excel ma jednak ograniczenia, jeśli chodzi o analizowanie dużych ilości danych.

PowerPoint

Kolejnym popularnym zastosowaniem programu MS PowerPoint są prezentacje. Jest on często używany w środowisku biznesowym, gdy ktoś musi wygłosić ważne przemówienie lub przemówić przed innymi (np. na spotkaniach). Użytkownicy używają programu PowerPoint do projektowania slajdów, które będą prezentowane podczas prezentacji, aby szybko przekazać ważne informacje bez konieczności czytania z notatek lub pamiętania wszystkiego, co chce się wcześniej powiedzieć.

SQL

Pełni on standardowy język używany przez wszystkie systemy zarządzania relacyjnymi bazami danych (RDBMS). Jest to podstawowe narzędzie dostępu do danych i manipulacji nimi w bazach danych, które omówimy poniżej.

Power BI 

Jest to oparta na chmurze usługa Business Intelligence firmy Microsoft oferująca użytkownikom nietechnicznym łatwy sposób wizualizacji danych za pomocą interaktywnych raportów. Power BI jest dostarczany z zestawem szablonów, które ułatwiają tworzenie raportów bez konieczności pisania kodu.

Microsoft SharePoint

Microsoft SharePoint to platforma, która zapewnia możliwości współpracy i zarządzania dokumentami. Może być również używany do zarządzania treścią stron internetowych, portali intranetowych i innych funkcji.

Istota kursów i szkoleń w biznesie

Najważniejszą funkcją szkoleń jest zapewnienie rozwoju pracowników we wszystkich obszarach, a nie tylko w zakresie konkretnych zagadnień.

Szkolenia powinny być regularne, tak aby pracownicy mogli stale uczyć się nowych rzeczy, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe technologie i metody prowadzenia działalności gospodarczej.

Celem szkoleń jest zapewnienie pracownikom przewagi konkurencyjnej nad kolegami i konkurentami. Dlatego też trzeba wiedzieć, jak rozwijać pracowników, aby uzyskać od nich maksymalne korzyści w zakresie produktywności, jakości, kreatywności i innowacyjności.

Przedsiębiorstwa, które nie inwestują w swoich pracowników, z każdym rokiem tracą konkurencyjność w porównaniu z konkurentami, którzy inwestują w swój personel.

Niezależnie od tego, czy chcemy zapewnić kursy i szkolenia swoim pracownikom w firmie, czy wyłącznie sobie, to warto się ich podjąć we właściwym punkcie czy stronie internetowej, jak np. https://www.academyofbusiness.pl/podkategorie-szkolen/narzedzia-ms-office/, gdzie można otrzymać dostęp do wielu, różnorodnych kursów, np. z obsługi podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych narzędzi MS Office.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji