Biznes i usługi

Pomysł na startup i co dalej?

Pomysły na startup ma dziś wiele osób. Czasami wydaje się, że wpadło się na ideę, która będzie żyłą złota. W praktyce jednak należy upewnić się, czy nasz pomysł ma w ogóle szanse na realizację. Każdy z nich wymaga pieniędzy, a założenie większej, czy mniejszej firmy zawsze wiąże się z wydatkami. Są co prawda osoby, których sposobem na życie jest inwestowanie w startupy jednak zazwyczaj ciężko nakłonić takiego człowieka do sfinansowania właśnie naszego pomysłu.

Pożyczki bankowe

Jeśli jednak uważamy, że nasza idea jest genialna i na pewno przyniesie krociowe zyski, możemy zgłosić się po pożyczkę do banku. Te najczęściej przed udzieleniem nam kredytu sprawdzają naszą zdolność. Najbardziej istotne jest to, czy pracujemy, lub mamy inne źródło dochodu. Paradoksalnie czasami emerytowi może być łatwiej zdobyć kredyt, niż studentowi, ponieważ ten pierwszy w odróżnieniu od drugiego — ma za co spłacać kredyt. To dla banku najważniejsze kryterium podczas podejmowania decyzji. Ważne jest też, by nie zalegać ze składkami ZUS, o czym możemy przeczytać na stronie: https://kredyt-firmowy.pl/zaleganie-ze-skladkami-zus-a-kredyt/

Zaleganie ze składkami praktycznie dyskwalifikuje nas jako kredytobiorcę. Wszystko dlatego, iż tym samym dajemy bankowi jasny sygnał, że w przeszłości mieliśmy problem z regulowaniem zobowiązań. Jeżeli nie jesteśmy terminowi, to istnieje ryzyko, że pożyczki też nie oddamy, dlatego banki wolą dmuchać na zimne. Najlepszym sposobem na uniknięcie takich problemów jest oddanie wszystkich ewentualnych długów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji