Boże Narodzenie z choinką świąteczną? Ale dlaczego?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Boże Narodzenie z choinką świąteczną? Ale dlaczego?

Tradycja stawiania choinki sięga setek lat wstecz. W czasach średniowiecznych ludzie stawiali w swoich domach drzewka i ozdabiali je słodyczami i owocami jako sposób na przyniesienie rodzinie szczęścia.

Tradycja z naprawdę długą historią

Boże Narodzenie to czas dla rodziny i przyjaciół, dla prezentów i dobrego jedzenia, dla nowych ubrań i dekoracji. A jaki jest lepszy sposób, na wprowadzenie klimatu do domu, niż zabawa z choinką świąteczną? Skąd pochodzi legendarny koncept? Jaka historia kryje się za choinką świąteczną?

Historii jest tak naprawdę wiele, jedna mówi, że Biskup Norwich zarządził, że wszystkie kościoły powinny być udekorowane zielenią i kwiatami w dniu 26 grudnia, jako sposób na przypomnienie, że Jezus urodził się tego dnia. Dekorowano i zdobiono również choinki rzecz jasna i właśnie z tego powodu ten zwyczaj miałby przetrwać.

Ciekawsza historia mówi o XVI-wiecznych Niemczech, kiedy to chrześcijanie mieli zakaz dekorowania swoich domów jakimikolwiek ozdobami, które mogłyby zostać uznane za pogańskie lub pogańskie. To właśnie w tym czasie ludzie zaczęli stawiać w swoich domach jodły podczas przesilenia zimowego, aby uczcić koniec roku i mieć nadzieję na lepsze czasy. Ta tradycja dekorowania drzew rozprzestrzeniła się po całej Europie i ostatecznie dotarła do Wielkiej Brytanii i innych części północnej Europy, gdzie ludzie używali jodły lub sosny do świętowania swojego nowego roku.

Jaka by nie była prawdziwa, choinka zadomowiła się na stałe

Aby okres ten pozbawiony był zabawy nad choinką świąteczną i jej dekorowaniem, aby to nie przy niej zasiadać w rodzinny gronie i w końcu, aby to nie obok niej odśpiewywać kolędy? Nie do pomyślenia.

To jednak z najstarszych tradycji, która łączy nas wszystkich i niech taką pozostanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści można odnieść za sprawą aromatyzacji wnętrz?
Jakie korzyści można odnieść za sprawą aromatyzacji wnętrz?
Zapach oddziałuje na każdego człowieka tak samo mocno, jak choćby dźwięk czy obraz. Jeśli jest przyjemny, to zazwyczaj buduje duże […]
Szkolenia pracowników – dlaczego warto postawić na rozwój?
Szkolenia pracowników – dlaczego warto postawić na rozwój?
Szkolenia pracowników to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu firm. Poza obowiązkowymi szkoleniami typu BHP, warto postawić na nieco inne kursy, […]
Najlepsi producenci odzieży sportowej
Najlepsi producenci odzieży sportowej
Dobra odzież sportowa wcale nie musi odznaczać się wysoką ceną. Oczywiście nie należy stawiać tylko i wyłącznie na rozwiązania najtańsze, […]
Ostatnie wpisy