Wypoczynek

Jakim środkiem transportu odkrywać górskie szlaki?

Wyprawa w góry to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny, a jednocześnie przyjemny. Najbardziej typową jej formą jest oczywiście piesza wędrówka, która niejednokrotnie wymaga sporego wysiłku. Po górach można jednak również jeździć, używając do tego różnych środków transportu. Taka opcja zdaje się być niezwykle ciekawa, tym bardziej, że gwarantuje jeszcze większą dawkę adrenaliny i pozytywnych wrażeń. Czym warto spróbować poruszać się po szlakach?

Jazda górskimi szlakami

Tradycyjnym i wciąż wartym uwagi środkiem transportu po górach będzie po prostu rower. Oczywiście musi to być jednoślad dobrze przystosowany do wymagających warunków terenowych, a my musimy być pewni swoich umiejętności kolarskich. Na rowerze nie trudno bowiem o wypadek, który w wielu przypadkach mógłby się skończyć tragicznie. Co więcej, chcąc poruszać się po górach rowerem, trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję.

Poza nim istnieją jeszcze inne, mniej męczące rozwiązania, w których wciąż przydatne będą konkretne zdolności, takie jak zręczność i wyczucie kierownicy. Mowa o różnego rodzaju quadach, będących czterokołowymi pojazdami o konstrukcji przystosowanej właśnie do takich wypraw. Charakteryzują się one tym, że są otwarte, a także posiadaniem wyjątkowo dużych opon. Inną ciekawą propozycją może być tzw. buggy. Jest to pojazd, który podobnie jak quady stworzony jest do poruszania się po szlakach górskich i nie uczęszczanych ścieżkach. Odznacza się szybkością, dynamicznością oraz dobrą skrętnością, dzięki czemu umożliwia dotarcie właściwie wszędzie. Wypożyczając lub kupując buggy off road w górach może stać się niezapomnianą przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji