Regiony Polski, które nadają się na spływ kajakiem
Wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regiony Polski, które nadają się na spływ kajakiem

Polska jest rajem dla kajakarzy. Miłośnicy spływów znajdą w naszym kraju wspaniałe, zróżnicowane pod względem trudności i walorów krajobrazowych trasy, których pokonanie sprawi nawet najbardziej zaawansowanym kajakarzom prawdziwą przyjemność.

Od jezior po góry

Miejsca, w których można pływać kajakiem są zróżnicowane i ukształtowane krajobrazowo przez przepływające przez nie rzeki. A zatem Suwalszczyzna, przez którą przepływa Czarna Hańcza, przecinając liczne i piękne jeziora. To również równie dzika Rospuda, czy też zabytkowy Kanał Augustowski z licznymi malowniczymi śluzami, przez które muszą przeprawiać się kajakarze.

Podobnymi krajobrazami dysponują Mazury, z kultową dla miłośników spływów, wijącą się wśród jezior Krutynią. Miłośnicy górskich rzek znajdą swoje miejsce na Dunajcu, płynącym pod Trzema Koronami i innymi szczytami Pienin. Na miłośników spokojniejszych wód czeka jeszcze Roztocze z trasą po Tanwi, Pomorze ze spływami kajakowymi po Brdzie i wiele innych regionów z rzekami gotowymi na przyjęcie kajakarzy.  

Godne szerszej uwagi są nadmorskie tereny położone na lewym brzegu Wisły. Jeżeli chodzi o spływy kajakowe Kaszuby to region najbardziej zróżnicowany pod względem akwenów dostępnych dla kajakarzy. Spełnia ich marzenia, mogą oni bowiem pływać nie tylko po rzekach i jeziorach, ale również i po morzu, na przykład Piaśnicą wprost do Bałtyku.

Dla tych jednak, którzy chcą spędzić na wodzie przynajmniej tydzień, wart polecenia jest przeciwny kierunek – spływ kajakowy Wdą w kierunku Wisły. Rzeka przepływa przez Pojezierze Kaszubskie, przepiękną porośniętą borami Równinę Tucholską i Wysoczyznę Świecką. Łatwa, ale zróżnicowana trasa prowadzi przez liczne jeziora i Bory Tucholskie do Świecia nad Wisłą. Warunki do biwakowania nad brzegami rzeki i jezior są znakomite. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odpowiednia higiena podczas menstruacji – jak o nią dbać?
Odpowiednia higiena podczas menstruacji – jak o nią dbać?
Menstruacji doświadcza każda dorosła kobieta każdego miesiąca. Nabłonek macicy złuszcza się, a organizm wydala go. W tym czasie wskazane jest […]
Rehabilitacja kręgosłupa – ćwiczenia, zabiegi na kręgosłup
Rehabilitacja kręgosłupa – ćwiczenia, zabiegi na kręgosłup
Dolegliwości związane z kręgosłupem dotykają coraz młodsze osoby. Jest to wynik postępu cywilizacji, prowadzenia intensywnego trybu życia bez aktywności fizycznej […]
Markizy – jakie jest ich zastosowanie?
Markizy – jakie jest ich zastosowanie?
Do czego służą? Markizy to świetny sposób na uatrakcyjnienie i zabezpieczenie domu. Zapewniają również cień i komfort podczas letnich miesięcy. […]
Ostatnie wpisy