Regiony Polski, które nadają się na spływ kajakiem
Wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regiony Polski, które nadają się na spływ kajakiem

Polska jest rajem dla kajakarzy. Miłośnicy spływów znajdą w naszym kraju wspaniałe, zróżnicowane pod względem trudności i walorów krajobrazowych trasy, których pokonanie sprawi nawet najbardziej zaawansowanym kajakarzom prawdziwą przyjemność.

Od jezior po góry

Miejsca, w których można pływać kajakiem są zróżnicowane i ukształtowane krajobrazowo przez przepływające przez nie rzeki. A zatem Suwalszczyzna, przez którą przepływa Czarna Hańcza, przecinając liczne i piękne jeziora. To również równie dzika Rospuda, czy też zabytkowy Kanał Augustowski z licznymi malowniczymi śluzami, przez które muszą przeprawiać się kajakarze.

Podobnymi krajobrazami dysponują Mazury, z kultową dla miłośników spływów, wijącą się wśród jezior Krutynią. Miłośnicy górskich rzek znajdą swoje miejsce na Dunajcu, płynącym pod Trzema Koronami i innymi szczytami Pienin. Na miłośników spokojniejszych wód czeka jeszcze Roztocze z trasą po Tanwi, Pomorze ze spływami kajakowymi po Brdzie i wiele innych regionów z rzekami gotowymi na przyjęcie kajakarzy.  

Godne szerszej uwagi są nadmorskie tereny położone na lewym brzegu Wisły. Jeżeli chodzi o spływy kajakowe Kaszuby to region najbardziej zróżnicowany pod względem akwenów dostępnych dla kajakarzy. Spełnia ich marzenia, mogą oni bowiem pływać nie tylko po rzekach i jeziorach, ale również i po morzu, na przykład Piaśnicą wprost do Bałtyku.

Dla tych jednak, którzy chcą spędzić na wodzie przynajmniej tydzień, wart polecenia jest przeciwny kierunek – spływ kajakowy Wdą w kierunku Wisły. Rzeka przepływa przez Pojezierze Kaszubskie, przepiękną porośniętą borami Równinę Tucholską i Wysoczyznę Świecką. Łatwa, ale zróżnicowana trasa prowadzi przez liczne jeziora i Bory Tucholskie do Świecia nad Wisłą. Warunki do biwakowania nad brzegami rzeki i jezior są znakomite. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Warsztat – jak dobrze go zagospodarować?
Warsztat – jak dobrze go zagospodarować?
Wiele osób decyduje się na urządzenie w garażu lub piwnicy warsztatu przeznaczonego do majsterkowania. W takim miejscu można z powodzeniem […]
Rodzaje pawilonów usługowych – czy opłaca się w nie inwestować?
Rodzaje pawilonów usługowych – czy opłaca się w nie inwestować?
Obecnie pawilony handlowe możemy spotkać nie tylko w dużych miastach. Sporo tego typu obiektów pojawia się w miasteczkach, a nawet […]
Nieprawidłowości w trakcie snu – jak je zdiagnozować i leczyć
Nieprawidłowości w trakcie snu – jak je zdiagnozować i leczyć
Nieprawidłowości snu obejmują szeroką grupę różnorodnych zaburzeń i schorzeń. Od bezsenności przez popularne chrapanie, aż po niezwykle niebezpieczny i zagrażający […]
Ostatnie wpisy