Dom i wnętrze

Czym wzbogacić przestrzeń tarasu?

Duży drewniany taras, na którym można jeść posiłki, przyjmować gości, podziwiać zachody i wschody słońca, to marzenie naprawdę wielu osób. Przestrzeń tę można uświetnić roślinami albo huśtawką. Idealnie wpasują się również drewniane ławki, lub krzesła i stół. Można postawić na styl rustykalny, bądź nowoczesny. Każdy szczęśliwy posiadacz takiego miejsca, z pewnością ma własną wizję aranżacji. Odpowiednie przygotowanie pozwoli na przyjemne spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Drewno – najpiękniejszy z surowców

Piękny taras wymaga zjawiskowej oprawy. Aby móc się delektować jego przestrzenią o każdej porze roku, bez względu na warunki atmosferyczne – przyda się zadaszenie tarasu. W lecie będzie zapewniało przyjemny chłód, w zimie osłoni przed wiatrem i śniegiem. Zadaszenia wykonane z klejonego drewna nadadzą przestrzeni wyjątkowego charakteru, ponadto cechuje je solidność wykonania, a co za tym idzie, wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Dopasowane kolorystycznie do drewnianej podłogi tarasu, tworzą zjawiskową scenerię. 

Warto również pomyśleć o drewnianych wiatach garażowych i zadaszeniach nad drzwi. Nie zaburzą krajobrazu, wręcz przeciwnie, poza oczywistą funkcjonalnością, dodadzą przestrzeni walorów estetycznych. Wykonane z drewna, dają wrażenie niesamowitej lekkości.Ponadto tego typu konstrukcja jest o wiele tańsza od tradycyjnej, a zdecydowanie spełnia wszystkie oczekiwane funkcje. Można zamontować do niej ściany boczne, bądź dodać oświetlenie. Dobrze dopasowane stworzą spójną kompozycyjnie całość i będą cieszyć przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji