Sufit podwieszany – jak zamontować go w salonie?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sufit podwieszany – jak zamontować go w salonie?

Sufit podwieszany to element coraz częściej spotykany w salonach znajdujących się w polskich domach i mieszkaniach. Dodaje bowiem pomieszczeniu nowoczesnego charakteru i jednocześnie wzbogaca jego aranżację. Poza tym stwarza możliwość skutecznego zamaskowania nieestetycznych niedoskonałości występujących na powierzchni ściany oraz uzyskania niezwykle ciekawych kompozycji z oświetleniem LED w roli głównej. Jeśli interesują nas sufity podwieszane Poznań to miasto, gdzie funkcjonuje firma zajmująca się na co dzień ich montażem.

Instrukcja krok po kroku dla amatorów

W kategorii sufitów podwieszanych wyróżniamy konstrukcje kasetonowe, napinane i panelowe. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy szybko i skutecznie zainstalują obiekt w salonie. Alternatywę stanowi samodzielne przeprowadzenie tego procesu – wystarczy posiadać trochę umiejętności w zakresie majsterkowania i dysponować odpowiednimi materiałami. W pierwszej kolejności zaleca się stworzenie wstępnego projektu i przeprowadzenie wymaganych pomiarów. Następnie należy przygotować profile, części złączne (kołki, śruby, wkręty), wieszaki, ołówek stolarski, poziomnicę laserową, masę szpachlową i siatkę przeznaczoną do zbrojenia. Oto poszczególne etapy:

  • dokładne wyznaczenie poziomu sufitu (zwane fachowo trasowaniem)
  • solidne przymocowanie profili nośnych zgodnie z narysowanymi liniami na ścianach (używa się do tego zazwyczaj dedykowanych kołków)
  • nakreślenie na suficie zarówno linii dla profili głównych, jak i punktów dla wieszaków (pożądana odległość to około 60 cm)
  • zamontowanie profili i wieszaków za pomocą stalowych prętów (zadaniem tych drugich jest efektywne utrzymanie ciężaru całej konstrukcji)
  • przykręcenie śrubami wybranych płyt
  • zaszpachlowanie spoin pomiędzy płytami oraz pomalowanie sufitu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić bezpieczeństwo pieszych przy ruchliwej ulicy?
Jak zapewnić bezpieczeństwo pieszych przy ruchliwej ulicy?
Miasta w wysokorozwiniętych państwach są nastawione przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się pieszym. Jednak w polskich miastach […]
Dlaczego warto wynająć pracowników do ważnych projektów z działu IT?
Dlaczego warto wynająć pracowników do ważnych projektów z działu IT?
Zatrudnienie nowego pracownika w branży IT jest dość skomplikowanym procesem. Wymaga przeprowadzenie szczegółowej rekrutacji i bardzo często okazuje się, że […]
Własny kąt, czy w co wyposażyć nowe mieszkanie?
Własny kąt, czy w co wyposażyć nowe mieszkanie?
Urządzając nowe mieszkanie czy dom od zera, musimy pomyśleć dosłownie o wszystkim. Aranżacja całego wnętrza, by było ono ładne, wygodne […]
Ostatnie wpisy