Awarie elektryczne – co warto wiedzieć?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Awarie elektryczne – co warto wiedzieć?

Awarie elektryczne nie są rzadkością, a mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, z jakim rodzajem awarii elektrycznej masz do czynienia, abyś mógł podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Awarie elektryczne mogą obejmować drobne kwestie, takie jak przepalone bezpieczniki lub potknięte wyłączniki, do poważnych problemów, takich jak zwarcia, a nawet pożary.

Oto niektóre z najczęstszych rodzajów awarii elektrycznych:

Awaria bezpiecznika 

Bezpiecznik jest urządzeniem stosowanym w obwodzie elektrycznym w celu ochrony przed warunkami nadprądowymi poprzez otwarcie obwodu, gdy przepływa nadmierny prąd. Kiedy bezpiecznik „wybuchnie” (lub zadziała), stopił się z powodu nadmiernego napięcia i musi zostać wymieniony, zanim obwód będzie mógł być ponownie użyty. Bezpieczniki mogą mieć różne rozmiary, od małych szklanych rurek, które mieszczą się w gniazdach przewodów, do większych urządzeń instalowanych wewnątrz puszek przyłączeniowych lub za panelami w ścianach i sufitach.

Przerywacz obwodu ziemnego 

Przerywacz obwodu ziemnego (GFCI) jest wyłącznikiem obwodu elektrycznego zaprojektowanym w celu ochrony ludzi przed porażeniem prądem elektrycznym wynikającym z różnicy między prądem płynącym przez ciało człowieka a prądem płynącym przez jego ręce, gdy dotyka on jednocześnie obu przewodów będących pod napięciem.

Jeśli przydarzają Ci się awarie elektryczne Poznań, to jest to miasto, w którym swoje siedziby ma wielu specjalistów z tej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak utrzymać dobrą stabilizację stopy podczas biegania?
Jak utrzymać dobrą stabilizację stopy podczas biegania?
Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów uprawianych przez Polaków. Wiele osób docenia korzyści, jakie wynikają z podejmowania tej aktywności fizycznej. […]
Jaką pościel kupić do hotelu?
Jaką pościel kupić do hotelu?
Zakup pościeli do hotelu jest ważną kwestią, gdyż jest to jedna z pierwszych rzeczy, która jest zauważana po wejściu do […]
Z czym może pomóc fizjoterapeuta?
Z czym może pomóc fizjoterapeuta?
Ruch to zdrowie, a regularna aktywność fizyczna to klucz do utrzymania przyzwoitej kondycji, szczupłej sylwetki oraz dobrego samopoczucia. Niestety nie […]
Ostatnie wpisy