Sposoby na usunięcie naklejek z mebli
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposoby na usunięcie naklejek z mebli

Istnieje kilka sposobów na usunięcie naklejek z mebli. Niektóre metody działają lepiej niż inne, w zależności od rodzaju wykończenia na twoich meblach.

Ciepła woda i mydło

Jeśli masz drewno lub inne porowate wykończenie, ciepła woda zazwyczaj zmiękczy klej na tyle, że będziesz mógł delikatnie odkleić naklejkę palcami. Mydło pomaga rozbić klej, który trzyma naklejkę w miejscu. Ciepła woda i mydło działają również na niektóre plastikowe wykończenia, ale jeśli ich używasz, upewnij się, że naklejka nie jest namydlona. Nie chcesz zostawić pozostałości, które wpłyną na wygląd lub wykończenie Twoich mebli.

Alkohol do nacierania

Jeśli ciepła woda nie zrobi sztuczki, spróbuj zamiast tego alkoholu do wcierania. Jest to skuteczny rozpuszczalnik do usuwania uporczywych klejów z twardych powierzchni. Nałóż go na wacik i pocieraj nim o naklejkę, aż łatwo się od niej odklei. Uważaj, aby nie rozlać alkoholu na meble lub ściany, ponieważ może on uszkodzić niektóre wykończenia i farby. Możesz również użyć alkoholu spożywczego w połączeniu z ciepłą wodą. Po namoczeniu naklejki w ciepłej wodzie, wytrzyj ją, a następnie nałóż niewielką ilość alkoholu spożywczego za pomocą wacika lub miękkiej szmatki. Pocieraj delikatnie, aż pozostałości kleju zejdą.

WD-40

WD-40 to kolejny uniwersalny środek czyszczący, który może usunąć naklejki z powierzchni drewnianych lub metalowych bez ich uszkadzania. Rozpyl niewielką ilość na czystą szmatkę i wcieraj w naklejkę, aż zmięknie na tyle, że będzie można ją łatwo zdjąć palcami lub szczypcami.

Po więcej sposobów na usunięcie naklejki z mebli zajrzyj na stronę https://naklejkon.pl/blog/jak-usunac-naklejki-z-mebli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak okiełznać puszące się włosy?
Jak okiełznać puszące się włosy?
Puszące się włosy są zmorą niejednej kobiety. Problem ten dotyczy nie tylko posiadaczek włosów kręconych, ale także prostych. Związane jest […]
Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę?
Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę?
Ważne jest, aby wiedzieć, jak pakować przesyłki, aby były one bezpieczne i pewne. Choć może się to wydawać łatwym zadaniem, […]
Usługi dźwigowe – jakiego rodzaju sprzętem operują w swej pracy
Usługi dźwigowe – jakiego rodzaju sprzętem operują w swej pracy
Niewiele jest firm budowlanych, które dysponują na tyle rozbudowanym parkiem maszynowym, by nie korzystać z usług dźwigowych. Bez sprzętu tego […]
Ostatnie wpisy