Dom i wnętrze

Jakie zasłony oraz żaluzje wybrać do ciemnego pokoju

Odpowiedni wybór dekoracji i zasłon do aktualnego wyglądu pomieszczenia może zdecydować o tym, czy będzie ono miało charakter smutny i przytłaczający, czy radosny i pełen optymizmu. Szczególnie sprawdza się do we wnętrzach, które z racji małego dostępu światła dziennego są po prostu ciemne

Ciemny pokój – jak go rozjaśnić odpowiednimi żaluzjami?

Wnętrza ciemne dobrze jest wykańczać tak, by mimo małej ilości zaglądającego tutaj słońca, udało się utrzymać w nich odpowiednią jasność. Można wykorzystać jasne, białe lub kremowe żaluzje albo dopasowane do nich zaslony o równie rozjaśniającym kolorze. Ciekawą inspiracją mogą być np. białe żaluzje drewniane, których charakterystyczna struktura wygląda jednocześnie lekko i przytulnie, a zestawiona z jasną barwą poszczególnych elementów czyni wnętrze o wiele bardziej przyjemnym.

Moc pomysłów na rozjaśniające dom żaluzje można znaleźć w specjalizujących się w nich sklepach internetowych np. https://magdalena24.pl/rolety/wewnetrzne/zaluzje, w których do wyboru jest wiele różnych, nietuzinkowych propozycji. Mogą to być wspomniane wcześniej żaluzje białe z drewna, ale i te pionowe w odcieniu kremowym, przez które wpada do środka więcej światła niż w przypadku modeli poziomych. Interesujące do ciemnych pomieszczeń biurowych mogą być też połyskujące żaluzje aluminiowe. Aluminium w połysku od lat słynie jako doskonała metoda na utrzymanie w pomieszczeniu jasności, mimo że tak naprawdę wnętrze jest ciemne. Takie kolory sprzyjają komfortowi pracy i mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji