Dom i wnętrze

Czym dopełnić domową kompozycję dekoracyjną?

Najważniejsze jest to, aby być konsekwentnym. Oznacza to, że należy starannie dobierać kolory i materiały, tak aby pasowały do siebie i tworzyły spójny wygląd w całym domu.

Możesz zacząć od ścian, a następnie przejść do mebli, akcesoriów i dekoracji.

Kolory ścian

pierwszym krokiem jest wybór koloru ścian w Twoim pokoju. Nie musisz się na niego decydować od razu – wystarczy, że pomalujesz ścianę akcentową na inny odcień niż reszta ścian w Twoim domu. Dzięki temu będziesz wiedział, na jaki efekt się decydujesz i jaki kolor będzie najlepiej pasował do Twojego stylu dekoratorskiego.

Meble

Wybierając meble, pomyśl również o ich kolorze – zwłaszcza jeśli chcesz mieć określony styl lub temat w swoim domu (jak styl współczesny lub styl vintage). Możesz wybrać meble, które pasują do siebie, ale mają różne kolory (na przykład wszystkie czarne lub wszystkie białe) lub dodać kontrast, wybierając kontrastujące kolory dla każdego kawałka. Na przykład użyj czarnych stołów i krzeseł z białymi ścianami – tworzy to ciekawy efekt wizualny, ale nadal utrzymuje poczucie jedności w projekcie.

Akcesoria

Dodaj kilka akcesoriów, takich jak lampy, świece, wazony itp. Mogą one pomóc ożywić pusty pokój i stworzyć poczucie jedności. Służą również jako punkty centralne, dlatego są tak ważne podczas dekorowania domu. Na przykład, jeśli masz białą sofę, dodaj obok niej czarną lampę, aby stworzyć kontrast. Świeczki zapachowe ozdobne mogą również pomóc w stworzeniu poczucia jedności, ponieważ mogą wypełnić Twój dom świetnym aromatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji