Jaką miękkość materaca wybrać?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jaką miękkość materaca wybrać?

Spanie na odpowiednim materacu to bardzo ważny aspekt. Jego wygoda odpowiada za zdrowie naszego kręgosłupa i dobre samopoczucie. W końcu sen to czas na regenerację i materac o idealnie dobranej miękkości zapewnia zdrowy odpoczynek i budzenie się rano z uśmiechem. Przy wyborze nowego materaca warto zwrócić uwagę na jego odpowiedni rozmiar i rodzaj komponentów, z których jest wykonany. Jednak najważniejszą z kwestii jest jego odpowiednia miękkość. Warto poznać podstawowe zasady doboru, aby wiedzieć który będzie najodpowiedniejszy.

Jaka miękkość będzie idealna? 

Najlepszy materac to taki, który nie jest ani zbyt miękki (sprawia, że plecy wyginają się w łuk), ani zbyt twardy (podpiera ciało w zbyt małej ilości miejsc, po długim czasie użytkowania może doprowadzić do skrzywień kręgosłupa). Podstawowym kryterium doboru materaca jest waga osoby, która będzie go użytkować. Oczywiście ważne są również indywidualne preferencje.

Twardości materacy klasyfikowana jest za pomocą symboli: H1, H2, H3 i H4. Każdy z nich oznacza inny stopień twardości. Który z nich wybrać? 

– H1- miękkie materace, polecane głównie dzieciom i osobom do 50 kg,

– H2- najbardziej standardowa twardość, polecana najczęściej. Najlepsza dla osób ważących do 80 kg,

– H3- średnio twarde, najlepsze dla wagi 80-100 kg,

– H4- opcja dla tych, którzy przyzwyczajeni są do spania na twardych powierzchniach, jak również dla osób ważących ponad 100kg.

Gdzie kupić dobry materac? 

Aby dokonać najlepszego wyboru, warto odwiedzić profesjonalny sklep z materacami. Jeśli istnieje taka możliwość, dobrze jest udać się do stacjonarnego punktu sprzedaży, ale okazuje się, że nie jest to konieczne. Również w sklepach online pracują specjaliści, którzy zdalnie podpowiedzą nam, jak wybrać materac dobrany do indywidualnych potrzeb i upodobań tak, by spało nam się lepiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Markizy – jakie jest ich zastosowanie?
Markizy – jakie jest ich zastosowanie?
Do czego służą? Markizy to świetny sposób na uatrakcyjnienie i zabezpieczenie domu. Zapewniają również cień i komfort podczas letnich miesięcy. […]
Jak w naturalny sposób pobudzić swój organizm do działania?
Jak w naturalny sposób pobudzić swój organizm do działania?
Dbając o zdrową dietę, należy odstawić wszelką wysoko przetworzoną żywność oraz słodzone napoje. Oznacza to konieczność zerwania z m.in. napojami […]
Ogród zimowy – funkcjonalność i wygoda w jednym
Ogród zimowy – funkcjonalność i wygoda w jednym
Nowoczesne ogrody zimowe to rozwiązania, które zdobywają coraz większą popularność. Tego typu całoroczne oranżerie służą nie tylko do przezimowania roślin. […]
Ostatnie wpisy