Życie i człowiek

Jakich kosmetyków używać do skóry naczynkowej?

Skóra naczynkowa jest skłonna do nadmiernej produkcji oleju, co może prowadzić do trądziku i innych wyprysków. Dlatego ważne jest, aby używać wyłącznie produktów niekomedogennych, które nie będą zatykać porów ani podrażniać skóry.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do skóry naczynkowej?

Najlepsze kosmetyki do skóry naczynkowej to takie, które pomagają ukryć przebarwienia i poprawić ogólny wygląd cery. Warto wybierać kosmetyki z naturalnym składem, które dobrze wpłyną na wygląd Twojej cery.

Jeśli masz znaczne zaczerwienienia lub przebarwienia, użyj podkładu o żółtych tonach. Żółty tonuje zaczerwienienia, pozwalając jednocześnie pokazać naturalny odcień skóry. Jeśli zależy Ci na kryciu, ale nie chcesz wyglądać, jakbyś miała na sobie makijaż, wypróbuj krem BB, który będzie nieco delikatniejszy.

W przypadku cieni pod oczami lub innych przebarwień, wypróbuj korektor z zielonymi tonami zamiast niebieskich. Zielone odcienie świetnie neutralizują zaczerwienienia, jak również pokrywają plamy na twarzy. Polski producent kosmetyków oferuje wiele doskonałych korektorów z zielonymi tonami, które służą tylko do tego celu.

Powinnaś również codziennie stosować krem pod oczy, ponieważ obszar ten jest bardziej wrażliwy niż inne części twarzy i wymaga dodatkowej ochrony. Krem pomoże zachować zdrowy wygląd skóry na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji