Dom i wnętrze

O czym pamiętać kupując meble przez internet?

Zakupy przez internet z roku na rok zyskują na popularności. Zwiększa się także asortyment produktów, które można zamówić wprost do drzwi swojego domu. Tendencja ta będzie tylko rosła. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli online. Czy to dobre rozwiązanie? O czym pomyśleć, zanim zamówimy wymarzone meble przez internet?

Nie tylko zdjęcie

Fotografie dokładnie pokazujące przedmiot to standard, który znajdziemy na przeważającej większości stron sklepów. Ciekawą opcją są też zdjęcia 360 stopni, na których możemy obejrzeć dany mebel z każdej strony – jednak z nimi spotkamy się znacznie rzadziej. Zdjęcia mają przykuć naszą uwagę, pokazać styl danego mebla i przykładową aranżację, którą możemy z nim stworzyć, ale nie powinniśmy się tylko nimi kierować. Dlaczego? Równie ważny co wygląd, są wymiary mebli, materiał wykonania i oraz jego jakość. Po samych zdjęciach trudno ocenić, np. czy kanapa zmieści się do salonu, ale dokonując wcześniejszych pomiarów i porównując je z tymi na stronie, możemy uniknąć przykrej niespodzianki.

Każdy dobry internetowy sklep meblowy zamieszcza wyczerpujący opis produktu, który powinien nam dostarczyć wszystkich niezbędnych informacji. W zależności od stylu wnętrza, przeznaczenia oraz własnych preferencji, możemy wybrać materiał, który najlepiej spełni nasze oczekiwania, a także będzie pasował do innych mebli. Za zbyt atrakcyjną ceną często stoi kiepskie wykonanie – warto mieć to na uwadze, gdy szukamy porządnych mebli, które mogą przetrwać nawet kilka pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji