Co powinien umieć zamontować elektryk?
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co powinien umieć zamontować elektryk?

Obecnie właściwie w każdym budynku jest zamontowana instalacja elektryczna, która składa się z wielu elementów, nie tylko przewodów i kabli. Aby działała sprawnie, musi być poddawana okresowym kontrolom, a wszelkie awarie powinny być natychmiast usuwane. Osobą podejmującą się tego ważnego zadania jest fachowiec zwany elektrykiem.

Wymaga się od niego znajomości tematu, czyli dużej wiedzy na temat prądu, urządzeń stosowanych w elektryce i sposobów radzenia sobie z różnymi problemami.

Doświadczenie to podstawa

Każdy elektryk, by dobrze i bezpiecznie wykonywać swoją pracę, musi posiadać gruntowną wiedzę na temat swojego zawodu. Są to podstawowe zagadnienia, takie jak: czym jest napięcie prądu prądu elektrycznego i jakie są jego rodzaje, w jakich jednostkach się je podaje, co to jest moc bierna i czynna, rezystencja, pętla histerezy, wyłącznik przeciwpożarowy, listwa zaciskowa, przewodność, izolacja, pojemność itp. To oczywiście dopiero początek.

Elektryk musi również znać się na urządzeniach wykorzystywanych zarówno do tworzenia instalacji, jak i tych służących do pomiarów. W tym zawodzie liczy się głównie doświadczenie, ponieważ w szkole nie da się nauczyć wszystkiego – wiedza nabyta w trakcie edukacji jest raczej teoretyczna.

Każdy elektryk bez wyjątku musi jednak wiedzieć, czym są puszki natynkowe (najczęściej spotykane są te tego typu https://www.elektromarketania.pl/223-kable-fotowoltaiczne) albo podtynkowe – elementy kluczowe dla każdej instalacji.

Oprócz tego niezbędna jest znajomość różnic między prądem zmiennym i stałym, budowy mostków prostowniczych, transformatorów i tranzystorów, a także zasad prawa Ohma oraz budowy i zastosowania kabli fotowoltaicznych (takich jak te https://www.elektromarketania.pl/223-kable-fotowoltaiczne) i ziemnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zbiornik na deszczówkę – idealny sposób na oszczędzanie wody
Zbiornik na deszczówkę – idealny sposób na oszczędzanie wody
Przede wszystkim oszczędność wody Woda w gospodarstwach domowych używana jest do wielu rzeczy. Zaczynając od spożywania, a kończąc na nawadnianiu […]
Zdrowa i piękna sylwetka w kilka miesięcy – czy to możliwe?
Zdrowa i piękna sylwetka w kilka miesięcy – czy to możliwe?
Piękna, zgrabna sylwetka jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn. Czasem brakuje samozaparcia, wiedzy lub chęci, by zmienić swój wygląd i […]
Lepiej kupować bieliznę w komplecie czy oddzielnie?
Lepiej kupować bieliznę w komplecie czy oddzielnie?
Nieodłącznym elementem garderoby każdej kobiety jest bielizna – zarówno elegancka (na specjalne okazje, np. randki), jak i przeznaczona do noszenia […]
Ostatnie wpisy