Najmodniejsze fotele tego sezonu
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najmodniejsze fotele tego sezonu

Od zawsze synonimem odpoczynku po ciężkim dniu pracy, spotkania przy kawie albo relaksowania się przed telewizorem był fotel. I to się nie zmieniło od lat. Ale fotele jako takie przybierają najróżniejszą formę. Jakie są najmodniejsze fotel tego sezonu?

Fotele bujane

Fotele bujane wracają do łask. Efekt kołysania daje bardzo przyjemne uczucie odprężenia. I wcale nie musi kojarzyć się to ze starszym panem przykrytym kocem. Tego rodzaju odpoczynek lubią ludzie w różnym wieku. Współczesne meble różnią się od swoich „przodków”, jeśli chodzi o design i materiały, z których zostały wykonane.

Wadą starodawnych wiklinowych foteli bujanych było to, że wraz z bujaniem przemieszczały się po pomieszczeniu. Obecnie można sobie sprawić fotel, który ma nieruchomą podstawę, na której umieszczone są płozy lub inny mechanizm powodujący ruch siedziska. Takie rozwiązanie uniemożliwia przesuwanie się mebla po podłodze. Fotel może być dodatkowo wyposażony w podnóżek.

Uszaki

Inne, chętnie kupowane w tym sezonie i coraz częściej spotykane w ofercie salonów meblowych fotele, to tak zwane uszaki. Nazwa tego mebla ma związek z charakterystycznym kształtem oparcia, którego boczne wypustki przypominają uszy. Fotele takie są produkowane na styl skandynawski, wzorowane na fotelach starego typu.

Taki mebel jest naprawdę wygodny ze względu na swoje rozmiary i przyjemny w dotyku, ciepły materiał, z którego jest wykonane obicie. Dla zapewnienia sobie jeszcze większego komfortu, można dostawić sobie podnóżek wykonany w podobnym stylu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czyjej pomocy najlepiej skorzystać, aby nauczyć się jeździć na nartach
Z czyjej pomocy najlepiej skorzystać, aby nauczyć się jeździć na nartach
Weekendowe wypady na narty lub ferie na stoku to dla niektórych zabawa zarezerwowana wyłącznie dla bogatych osób. Tymczasem okazuje się, […]
Różnorodne złącza rur wentylacyjnych
Różnorodne złącza rur wentylacyjnych
Wentylacja jest niezbędna w każdym budynku. To ona odpowiada za dopływ świeżego powietrza, dzięki któremu po prostu wszyscy czujemy się […]
Rzeczoznawca samochodowy
Rzeczoznawca samochodowy
Rzeczoznawca samochodowy to specjalista, którego zadaniem jest wycena samochodu. Zajmuje się nią w różnych sytuacjach, w których właściciel pojazdu samodzielnie […]
Ostatnie wpisy