Dom i wnętrze

Jak zagospodarować swój ogród?

Zagospodarowanie przestrzeni ogrodowej jest tak samo istotne, jak urządzanie wnętrz. Jeżeli należymy więc do szczęśliwców, którzy posiadają własny ogród, nie lekceważmy jego potencjału. W nim także toczyło się będzie nasze życie rodzinne i towarzyskie. To tutaj będziemy odpoczywać i organizować przyjęcia. Co powinno się zatem znaleźć w ogrodzie?

Ogród to przede wszystkim kwiaty

Tym, co tworzy ogród, w pierwszej kolejności są rośliny. Sadzenie kwiatów bezpośrednio w ziemi nie jest jednak naszą jedyną opcją. Jeżeli zależy nam na tym, aby większość ogrodu tworzył trawnik, na którym będziemy grać w piłkę z dziećmi czy bawić się z psem, pomyślmy o donicach. Odpowiednio dobrane nadadzą naszemu ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Okrągłe donice możemy zawiesić przy wejściu do domu, a na ziemi postawić donice prostokątne wysokie. W sklepach ogrodniczych możemy wybierać spośród setek modeli o przeróżnych kształtach i kolorach.

Odpoczynek też jest ważny

Meble to równie istotny element ogrodu co kwiaty. Najbardziej doceniamy piękno róż czy tulipanów, gdy wśród nich możemy się zrelaksować lub zjeść posiłek. Wszystkie przedmioty, składające się na wyposażenie ogrodu, powinny do siebie pasować. Jeżeli przykładowo zdecydujemy się więc na donice plastikowych dużych okrągłych kształtów, możemy dobrać do nich plastikowe meble ogrodowe. Przy zakupie zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość plastiku. Stoły i krzesła wykonane z trwalszego materiału będą równocześnie droższe, taka inwestycja z pewnością jednak się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji