Dom i wnętrze

Sofa czy kanapa?

Pozornie wybór nie jest trudny. W Polsce wciąż największym uznaniem cieszą się kanapy. To meble większe od sof, a do tego w razie potrzeby można je rozłożyć i zamienić w pełni funkcjonalne łóżko. Jednak w praktyce dylemat sofa czy kanapa może nastręczać pewnych trudności. Zakup nieodpowiedniego mebla wypoczynkowego obniży ergonomię wnętrza i negatywnie wpłynie na jego wizualny odbiór. Na co zatem zwrócić uwagę podczas odwiedzania sklepu meblowego?

Sofa do nowoczesnego wnętrza

Sofa to propozycja skierowana do zwolenników minimalistycznej i nowoczesnej aranżacji wnętrz. Taki mebel zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, więc idealnie sprawdzi się w małym salonie czy holu. Wybierając go, trzeba mieć na względzie, że sofa służy przede wszystkim do siedzenia. Pod względem komfortu wypoczynku najczęściej ustępuje kanapie, ale wielkie znaczenie ma tu indywidualny projekt oraz materiały, jakie zastosowano do jej wykonania.

Kanapa do dużego salonu

W dużym pokoju dziennym sofa może prezentować się niekorzystnie. W takim wnętrzu lepiej zdecydować się na większych rozmiarów kanapę. Mebel ten wkomponuje się w przestrzeń, która go otacza. Im większe pomieszczenie, tym bardziej rozbudowana powinna być kanapa. Jest to bowiem kluczowy element wyposażenia każdego salonu. A dysproporcje pomiędzy wnętrzem i meblami od razu rzucają się w oczy. Przed dokonaniem zakupu najlepiej dokładnie wymierzyć kanapę i zaznaczyć jej wymiary na podłodze. W ten sposób zyska się realny obraz miejsca, zajmowanego przez tę część wyposażenia.
Jak widać, to, czy w naszym domu zagoszczą sofy kanapy zależy od rodzaju i metrażu pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji