Z jakich elementów złożona jest szafa meblowa?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z jakich elementów złożona jest szafa meblowa?

Istnieje wiele różnych rodzajów szafek meblowych. Niektóre szafki wykonane są z drewna, niektóre z metalu, a jeszcze inne z plastiku. Istnieje również kilka różnych rodzajów drzwi, które mogą być stosowane na tych szafkach.

Szafki drewniane są zazwyczaj wykonane z dębu, sosny lub mahoniu. Mogą być malowane lub barwione, aby dopasować wystrój w Twoim domu. Solidne drewniane szafki są zazwyczaj droższe niż te wykonane ze sklejki lub płyty wiórowej, ale trwają dłużej i wyglądają lepiej w czasie.

Szafy meblowe składają się z kilku elementów. Do najczęściej spotykanych należą:

Rama i drzwi frontowe 

Rama jest najbardziej zewnętrzną częścią szafki, podtrzymującą wszystkie inne elementy. Może być wykonana z drewna, metalu, tworzywa sztucznego lub innych materiałów. Drzwi frontowe mogą mieć zawiasy, dzięki czemu otwierają się na zewnątrz lub do wewnątrz. Innym sposobem są systemy przesuwne.

Półki

Półki są zwykle przymocowane do wewnętrznych ścian szafki i zapewniają miejsce do przechowywania książek, papierów i innych przedmiotów, które chcemy mieć łatwo dostępne, ale poza zasięgiem wzroku. Mogą być stałe (bez możliwości regulacji), regulowane lub wyjmowane. Typowe wysokości półek wahają się od 25 cm do 40 cm.

Szuflady 

Szuflady to zamknięte przestrzenie do przechowywania, które wsuwa się za drzwi szafki lub panele czołowe na górze jej półek. Szuflady mają różne głębokości i szerokości, więc możesz wybrać taką, która dokładnie odpowiada Twoim potrzebom. Możesz znaleźć to wygodne, aby pogrupować swoje przedmioty według rodzaju w niektórych szufladach, tak abyś mógł łatwo dotrzeć do nich w razie potrzeby – na przykład, umieszczając ciężkie przedmioty, takie jak podręczniki w dolnej szufladzie szafki na dokumenty, aby nie ciągnęły w dół na lżejsze przedmioty umieszczone na nich.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przebieg i efekty liftingu rzęs
Przebieg i efekty liftingu rzęs
Jednym z najbardziej popularnych, kobiecych zabiegów o charakterze pielęgnacyjnym jest obecnie lifting rzęs. To metoda modelowania kształtu rzęs, która daje […]
Zastosowanie włókna węglowego w branży motoryzacyjnej
Zastosowanie włókna węglowego w branży motoryzacyjnej
Włókno węglowe to materiał charakteryzujący się wytrzymałością i lekkością, a przy tym dobrze się prezentuje. Jego unikalne właściwości sprawiły, że […]
Popularne zabiegi na upiększenie brwi i rzęs
Popularne zabiegi na upiększenie brwi i rzęs
Jednym z najbardziej popularnych i najprostszym w zastosowaniu zabiegiem jest zwyczajnie doklejenie sztucznych rzęs. Wiele kobiet nie jest zadowolonych z […]
Ostatnie wpisy